Jaký objektiv pro ostré snímky k Canon EOS 600D

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám Jaký objektiv pro ostré snímky k Canon EOS 600D

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  IvoA a poslední změna proběhla před 10 měsíci, 2 týdny.

 • Autor
  Příspěvky
 • #21311

  IvoA

  Dobrý den,
  Má fotoaparát Canon EOS 600D s objektivem CANON EF 100 mm f/2,8 L IS MACRO USM. Minulý týden jsem byl v Budapešti a 4 dny před odjezdem se mi porouchal fotoaparát Sony DSC H10. Pořídil jsem si objektiv EF S 18-135 mm IS USM, ale nebyl jsem spokojen s ostrostí snímků. Obrázky byly takové matné nevykreslené.
  Ukázka zde: https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3995667
  nebo zde: https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3995673
  To Sony DSC H10 dělal hezčí snímky. Nejsem profesionál. Vždy jsem byl zvyklý zaostřit a zmáčknout. Objektiv jsem vrátil. Chtěl bych objektiv, který udělá stejně krásné snímky jako ten macro, ale bude mít větší zorné pole (aby se tam toho vešlo více a nemusel fotit z větší dálky. např mohl jsem vyfotit celý Pražský hrad z mostu Legii, či krajinu přírodu, nějaké živočichy, rostliny, portrét, v místnosti, sportovní akce ( venku, v tělocvičně (nějaké vystoupení ( např. Všesokolský slet)), dopravní prostředky, běžné cestovatelské fotky aj. Tak jako s fotoaparátem Sony DSC H10, kde mám i makro předsádku na makro, ale udělalo by to krásné snímky jako umí ten Makro. Ve Foto Škoda mi bylo řečeno, že žádný s objektivů neudělá tak vykreslené a ostré fotky jako umí ten makro objektiv k tomu mému fotoaparátu. Že to bude vždy matnější a že ty krásné snímky na netu jsou většinou dodatečně upravovány v nějakém programu. Na takovéto focení jako s DSC H10 mi byl doporučen kompakt, který prý lépe vykreslí snímky. Co byste mi doporučili? Objektiv k zrcadlovce Canon EOS 600D nebo raději nějaký kompakt? Ten Sony DSC H10 už mi dosluhuje. Porouchal se blesk a vypadávají občas nějaké funkce a protože je z roku 2009 již to nikdo neopraví. Poslechl jsem si Vaše vide o koupi fotoaparátu aj.
  Moc děkuji za rady jak se rozhodnout a který objektiv či nový kompakt koupit.
  Ivo Antušek

Téma ‚Jaký objektiv pro ostré snímky k Canon EOS 600D’ nepřijímá nové odpovědi.