Jaký objektiv pro ostré snímky k Canon EOS 600D

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám Jaký objektiv pro ostré snímky k Canon EOS 600D

 • Toto téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel IvoA a poslední změna proběhla před 5 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #21311
   IvoA
   Host

   Dobrý den,
   Má fotoaparát Canon EOS 600D s objektivem CANON EF 100 mm f/2,8 L IS MACRO USM. Minulý týden jsem byl v Budapešti a 4 dny před odjezdem se mi porouchal fotoaparát Sony DSC H10. Pořídil jsem si objektiv EF S 18-135 mm IS USM, ale nebyl jsem spokojen s ostrostí snímků. Obrázky byly takové matné nevykreslené.
   Ukázka zde: https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3995667
   nebo zde: https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3995673
   To Sony DSC H10 dělal hezčí snímky. Nejsem profesionál. Vždy jsem byl zvyklý zaostřit a zmáčknout. Objektiv jsem vrátil. Chtěl bych objektiv, který udělá stejně krásné snímky jako ten macro, ale bude mít větší zorné pole (aby se tam toho vešlo více a nemusel fotit z větší dálky. např mohl jsem vyfotit celý Pražský hrad z mostu Legii, či krajinu přírodu, nějaké živočichy, rostliny, portrét, v místnosti, sportovní akce ( venku, v tělocvičně (nějaké vystoupení ( např. Všesokolský slet)), dopravní prostředky, běžné cestovatelské fotky aj. Tak jako s fotoaparátem Sony DSC H10, kde mám i makro předsádku na makro, ale udělalo by to krásné snímky jako umí ten Makro. Ve Foto Škoda mi bylo řečeno, že žádný s objektivů neudělá tak vykreslené a ostré fotky jako umí ten makro objektiv k tomu mému fotoaparátu. Že to bude vždy matnější a že ty krásné snímky na netu jsou většinou dodatečně upravovány v nějakém programu. Na takovéto focení jako s DSC H10 mi byl doporučen kompakt, který prý lépe vykreslí snímky. Co byste mi doporučili? Objektiv k zrcadlovce Canon EOS 600D nebo raději nějaký kompakt? Ten Sony DSC H10 už mi dosluhuje. Porouchal se blesk a vypadávají občas nějaké funkce a protože je z roku 2009 již to nikdo neopraví. Poslechl jsem si Vaše vide o koupi fotoaparátu aj.
   Moc děkuji za rady jak se rozhodnout a který objektiv či nový kompakt koupit.
   Ivo Antušek

Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Téma ‚Jaký objektiv pro ostré snímky k Canon EOS 600D’ nepřijímá nové odpovědi.