Jaky vybrat fotak?

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Mýla a poslední změna proběhla před 6 roky a 5 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #13718
   Annemarie Skálová
   Host

   Dobrý den,
   Ráda bych si pořídila fotoaparát na cesty, který mi udělá hezčí fotografie než jakýkoliv chytrý telefon (iphone). V tomto okruhu jsem absolutní neznalec proto se obracím na Vás.
   Hledám foták, který se mi vejde do tašky, není težký a nebudu milt před odjezdem jakékoliv zaváhání fotoaparat sebou. Někde ale čtu že když už se pořizuje fotoaparát tak je lepší pořídit zrcadlovku? Mohla bych se zeptat na Váš názor?
   Našla jsem pár fotoaparatu a nevím který vybrat, mohl byste mi poradit který je kvalitou fotky nejlepší, který má veškeré potřebné funkce (hledacek, blesk,dotykovy displej,..). Nasla jsem tedy : canon g7x nebo canon g5x, olympus om-d e-m10 mark ii, fujifilm xa3, olympus pen e-pl8, canon sx730 hs.

   Moc Vám děkuji za odpověď a za radu.

  • #13719
   Mýla
   Host

   Z Vámi uvedených bych volil takto:

   Pokud se obejdete bez hledáčku a budete fotit statické scény, volte fujifilm xa3, ten má z uvedených nejlepší obrazovou kvalitu.
   Pokud chcete fotoaparát s hledáčkem, volte olympus om-d e-m10 mark ii, ten navíc nabídne skvělou ovladatelnost a nastavitelnost.

  • #13725
   Annemarie Skálová
   Host

   A je velký rozdíl mezi olympus om-d e-m10 mark ii a mark III ? Který je lepší?
   Kdybysme do toho seznamu přidali ješte sonny alpha a6000 a zrcadlovku canon 200d? tak který by byl nejlepší na cestování a běžné focení?

   A poslední otázka: jsem asolutní neznalec takže opravdu nevím, ale když budu mít například ten olympus a budu mít k tomu další objektivy, zaručí mi to lepší fotografie? Koukám na internet že se prodává s objektivy typu ED 14-42EZ stříbrný + 40-150mm R.

   Děkuji moc za odpověď.

  • #13744
   Mýla
   Host

   Olympus OMD E-M10 mark iii odlišují od mark ii jen velmi drobné změny, konkrétně vylepšené menu, 4K video a trochu lepší fotky v JPEG díky novější verzi procesoru ve fotoaparátu.. Fotky v RAW dělají oba fotoaparáty zcela identické.

   Sony a6000 a Canon 200D mají větší čip než Olympus a tedy potenciálně lepší obrazovou kvalitu, Olympus má zase stabilizovaný čip.
   Sony nemá dotykový displej a má menší výdrž baterie než Canon. Je však skladnější.

   S žádným z uvedených fotoaparátů neuděláte chybu, všechny jsou dobré 🙂

   Dva objektivy Vám lepší fotky nezaručí 🙂 Druhý objektiv s delším ohnisek Vám umožní fotit jiný „portrétní“ typ záběru a přitáhnout si něco vzdáleného.

   90% času budete na cestách používat základní „široký zoom“. Dva objektivy se však rozhodně hodí.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Jaky vybrat fotak?’ nepřijímá nové odpovědi.