Jaký z těchto objektivů k EOS M10

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Olda S. a poslední změna proběhla před 2 roky, 4 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #10752

  Honza222

  Dobrý den chystám se koupit tělo Canon EOS M10 Black a potřebuji k tomu vybrat nějaký ten objektiv. Jde mi o focení kraji a takových těch běžných věcí co na dovolených uvidíte.

  Výběr je ze dvou a to Canon EF-M 22mm F2.0 STM versus Objektiv Canon EF-M 11-22mm f/4-5,6 IS STM ( ke kterému je Haida polarizační cirkulární filtr PROII MC Slim 55mm)

  Ten s pevným ohniskem má dobré světelné vlastnost, ale zase ten s tím pohyblivým má velký úhel záběru a poměrně dlouhý což je nevýhoda.
  Taky jak je to se světelností, dalo by se s tím delším fotit i za podstatě horších podmínek? Případně u něj ten polarizační filtr, je to kvalita nebo je to jen lákadlo ?

 • #10800

  Olda S.
  Účastník

  Dobrou světelnost objektivu 22/2 při focení krajin příliš nevyužijete. S ohledem na hloubku ostrosti budete nucen clonit. Více práce vám odvede univerzálnější objektiv 11-22.

  Polarizační filtr je v krajinářské fotografii velice užitečná pomůcka, ale ke kvalitě tohoto konkrétního se nedovedu vyjádřit.

Téma ‚Jaký z těchto objektivů k EOS M10’ nepřijímá nové odpovědi.