je vhodný kompakt jako předstupeň zrcadlovky?

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky je vhodný kompakt jako předstupeň zrcadlovky?

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  Mýla a poslední změna proběhla před 1 rokem.

 • Autor
  Příspěvky
 • #18868

  Milan Zálešák

  Dobrý den,
  mám prosbu ohledně nákupu kompaktu. libí se mi Canon G1x mark ii (velikostí čipu, světelností objektivu, rozsahem zoomu atd.) s tím, že bych se rád tímto kompaktem naučil fotografovat a pak bych postupně přeskočil na zrcadlovku.
  Myslíte, že takový postup je vhodný nebo užitečný. focení pomocí mobilu s fotoaparátem nepovažuji za fotografování.
  u vaší recenze toho fotoaparátu mě pouze zaskočila jedna pasáž a to informace o zámku expozice. chápu to dobře tak, že se jedná o uzamčení zaostření snímku na určité světelné podmínky a pak přesun kompozice foceného objektu a teprve pak o samotné vyfocení snímku. tím lze odstranit přepaly či tmavá místa na fotografii? chápu to dobře ? (a tento kompakt to neumí?) – zrovna na mobilu tuto věc považuji za docela učitečnou.
  Moc děkuji za informaci a přeji hezký týden
  Milan

 • #18900

  Mýla

  Myslím, že nepotřebujete fotit kompaktem, abyste trénoval na zrcadlovku. Kupte rovnou zrcadlovku či systémový kompakt, pokud přechod na nějaký systém v plánujete.

  Klasika je, že namáčknete spoušť a tím zaostříte a zároveň zamknete expozici. Pokud si však na funkční tlačítko nastavíte zámek expozice, tak expozici můžete zamknout tímto tlačítkem a namáčknutím jen ostříte a expozici neměníte.

Téma ‚je vhodný kompakt jako předstupeň zrcadlovky?’ nepřijímá nové odpovědi.