Kdyz upravuji fotky na pc tak jsou jine nez na tv

Úvodní stránka Fotofórum Úpravy fotografií Kdyz upravuji fotky na pc tak jsou jine nez na tv

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel MzM a poslední změna proběhla před 5 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #15777
   Marketa
   Host

   Dobry den, kdyz upravuji fotky na notebooku (asi 6let stary) fotky vypadaji upravene hezky ale jakmile fotky pustim na tv nebo na mobilu jsou otresne. Myslite si ze reseni bude pripojit notebook do tv pres hmi a mit tv misto monitoru? Predem dekuji za odpoved

  • #15928
   MzM
   Host

   Tohle je poměrně netriviální téma, o kterém se dají na netu najít tuny materiálu.
   Zobrazovací zařízení (monitor, TV) jsou jinak nastavené, a je možné, že TV neumí zcela přesně interpretovat obrazová data.

   Řešením, aspoň přibližným, by mohlo být nastavení monitoru a TV + generováním fotek (nejspíš jpeg) ve formátu, který TV umí.

   Kalibrací se rozumí nastavit vhodný jas, kontrast, gama korekci a bílou barvu. Jas a kontrast, aby na obraze nesplývaly barvy (aby se téměř bílá nejevila jako zcela bílá a pod), gama, aby „poloviční“ intenzity byly skutečně „poloviční“, dělá se u každé z RGB zvlášť a nakonec, aby bílá byla bílá.

   Dá se udělat aspoň „od oka“ jak na monitoru, tak na TV. Zejména TV bývají nastavené s hodně vysokým kontrastem, takže fotky se zobrazují dost nehezky. Ale po chvilce hraní bývají koukatelné.

   Fotky pak vygenerovat jako jpeg bez dalších vymožeností jako barevných profilů a EXIFů. Taková data buď TV nemusí umět interpretovat, nebo ji můžou zmást.

   To je ve stručnosti vše. Více bych odkázal na net.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Kdyz upravuji fotky na pc tak jsou jine nez na tv’ nepřijímá nové odpovědi.