Kolik je nacvakáno

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Kolik je nacvakáno

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Martin R. a poslední změna proběhla před 6 roky a 2 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #14172
   Miloš Lněnička
   Host

   Dobrý den,
   uvažuji o koupi zrcadlovky (Nikon 3300(3400) nebo Canon Eos 100D) z druhé ruky a chtel bych se optat, jak zjistím kolik má fotoaparát nacvakáno?
   Na co si ještě dát pozor?
   Děkuji

  • #14174
   Honza
   Host

   U různých fotoaparátů to zjistíte různě. Některé údaj ukládají do EXIF záznamu fotografie, z některých to přečtete přes USB kablík prográmky typu EOS Info, zkuste pohledat na Google pro konkrétní typ, ale určitě to nezjistíte přímo z fotoaparátu někde venku při předání. Solidní prodejce Vám ten údaj poví, nicméně u těchto fotoaparátů bych se toho asi neobával, většina z nich bude někde v rozmezí 5 – 15 tis. Dá se narazit i na kusy kolem 1.000 expozic. Desítky a stovky tisíc mívají spíše až řady 7D a 5D, takže počtu expozic bych se obával méně, než třeba oxidace nebo nějaké skryté vady. Fotoaparát si prohlédněte, jestli je čistý, jestli není nějak výrazně poškrábaný, odřený, jestli nemá zoxidované kontakty v prostoru pro akumulátor nebo SD kartu, kam většinou bývá trochu vidět, vyzkoušet všechny ovládací kolečka, tlačítka, … Ideálně když Vám dá prodávající nějaký týden na odzkoušení, případně se dají koupit fotoaparáty ještě i s tovární zárukou … Záleží, jak moc budete „tlačit“ na cenu, ale do hodně levných kusů bych asi nechodil …

  • #14184
   Martin R.
   Host

   Pořiďte snímek a zobrazte si ho v Zoneru. Na kartě „Spráce“ se po stisku Shift+Enter zobrazí informace o snímku. Mezi nimi je i ID snímku, to je onen údaj, který hledáte.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Kolik je nacvakáno’ nepřijímá nové odpovědi.