Kompakt místo smartphonu

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Aleš a poslední změna proběhla před 5 roky a 11 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #15530
   Lubor
   Host

   Zdravím,

   uvažuju, že bych si jako doplněk ke smartphonu pořídil na zajímavější fotky nějaký solidní kompakt. Moje otázka zní, jestli v cenové hladině dejme tomu do 20 tisíc jsou kompakty, které mají obrazový výstup „nesrovnatelný“ se současnou špičkou fotomobilů (iPhone X, S9, P20 Pro). Jinými slovy aby mělo smysl s sebou tahat dvě krabičky místo jedné. Díval jsem se třeba na G9X II a ano, fotky jsou pěkné, lepší než z těch jmenovaných mobilů, ale ten rozdíl není zase až tak dechberoucí. Navíc vývoj v mobilech probíhá dost rychle a rád bych, aby ten samostatný přístroj měl opodstatněný smysl i za pár let. Asi to nemusí být ani tak titěrné, jako zmíněná G9X, ale pořád bych ocenil, aby se to dalo strčit do kapsy od bundy a vyrazit na motorce… 🙂 Zaujala mě třeba i Sony a5100 (možná i s nějakým krátkým fixním objektivem), ale je už postarší a na nástupce to moc nevypadá, což ve mě budí dojem, že to pro Sony byla spíš slepá cesta. Budu tedy vděčný za vaše názory a ideálně praktické zkušenosti.
   Díky.

  • #15547
   Aleš
   Host

   Lubore zkus se podívat na Ricoh GR II. To může být fotoaparát, který by ti mohl vyhovovat.
   Malý, s velkým snímačem, se skvělým objektivem a s obrazovým výstupem o kterém si
   můžou mobily nechat zdát. Na motorku, jako dělaný… 🙂

  • #15551
   Lubor
   Host

   Díky za tip, ten Ricoh vypadá zajímavě a fotky z toho lezou zdá se pěkné. Akorát trochu mínus je, že nemá výklopný displej. Vlastně jak se o to teď intenzivněji zajímám, tak koncepčně víc a víc tíhnu k myšlence toho CSC s nějakým pancake objektivem (nebo dobrým malým seťákem), ať to má i nějaké možnosti do budoucna. Ale těch kombinací je milion a konkrétně vůbec netuším. Pořád bych to chtěl co nejmenší, podmínka je i bezdrátové propojení s PC/mobilem, ale klidně oželím hledáček a nezajímá mě moc video. Zato mě zajímá dobrá kresba a dynamický rozsah.

  • #15556
   Aleš
   Host

   Možná se poohlédni po něčem u Olympusu, má v nabídce poměrně malá těla, ale také mají menší snímače(4/3).
   Na druhou stranu si budeš moci pořídit nějakou palačinku a možnost mít i výklopný displej, čímž by jsi získal relativně
   kapesní fotoaparát…

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Kompakt místo smartphonu’ nepřijímá nové odpovědi.