Kompakt nebo zrcadlovka

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #8168
   Patrik
   Host

   Dobrý den, předně Vám chci poděkovat za tuto stránku, s radostí jsem ji téměř celou pročetl. Podáváte informace skutečně srozumitelnou formou i pro ne až tolik znalé, jako jsem například já.
   Focení se věnuji pouze volnočasově, nerad fotím lidi, mám rád fota přírody, krajiny a řeky, případně experimentuji s focením věcí v zajímavých expozicích. Venku fotografuji vpodstatě výhradně v létě, někdy se k focení nedostanu tak dlouhou dobu, že se ostýchám sám sebe nazvat fotografem.
   Mám nyní Canon PowerShot SX150 IS se kterým jsem relativně spokojen v optimálních podmínkách, ovšem za zhoršených světelných podmínek velmi nespokojen. Míra šumu je někdy nad mnou akceptovatelnou hranici a již i při malém úbytku světla nejsem schopen fotit bez použití blesku. Líbí se mi ale manuální režim i 12x optický zoom. To jsou vpodstatě kritéria které vyžaduji i u nového fotoaparátu.
   Pokud jsem se správně rozhlížel po trhu, jde koupit zrcadlovka kolem 10000 Kč včetně objektivu, avšak kterou vybrat? A má pro mě vůbec cenu ji kupovat? Nestačí mi dobře fungující kompakt s manuálním režimem? Na to jsem si nedokázal sám odpovědět a také proto jsem se na Vás obrátil s prosbou o radu. Prozatím se spíše přikláním ke kompaktu, kterému budu moci určit co a jak chci, a nebudu odkázán pouze na plnou nesmyslnou automatiku, avšak říkám si, že koupě zrcadlovky je koupě která má větší smysl, i do budoucnosti.
   Budu Vám vděčný za radu či pár slov, vpodstatě nepotřebuji nic zvláštního, jen bych si focení rád užil a případně se mu věnoval více a častěji.

  • #8179
   Jan Rybář
   Správce

   Dobrý den, diky za pochvalu! Ono velmi záleží na tom, co chcete fotografovat a co od toho čekáte. Druhý poměrně zásadní chyták je, že za oněch 10 000 kč se toho moc opravdu slušného kopupit nedá, tedy na to trochu pozor…
   Ale obecně samozřejmě platí, že slušný kompakt toho dokáže opravdu hodně – jen jsem ještě navzdory snaze stále nenašel nic použitelného do oněch 10 000 Kč, opravdu výborné věci jsou kolem 18 000 kč (kompakt G7 X mark ii), možná se poohlédnějte po něčem menším typu Sony A5100 (cca 13000 kč) Ty úplně nejlevnější zrcadlovky typu Canon 1300D bych spíš nekupoval… Držím palce, JR

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Kompakt nebo zrcadlovka’ nepřijímá nové odpovědi.