kompatibilita paměťových karet Nikon D700

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky kompatibilita paměťových karet Nikon D700

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel MzM a poslední změna proběhla před 4 roky a 8 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #34256
   Kristýna Nováková
   Host

   Zdravím,
   mám fotoaparát Nikon D700 a zajímá mě, zda máte někdo zkušenosti s paměťovými kartami. V příručce jsou napsané otestované druhy karet, které mají maximální velikost 8GB(SanDisk Extreme II,III apod.). Nemá někdo zkušenosti s vyšší kapacitou? Vyhovovalo by mít například alespoň 32GB, ale nevím zda by byla s fotoaparátem kompatibilní, jelikož se jedná o model starý cca 10 let. Popřípadě mne napadlo sehnat redukci na SD kartu, ale také jsem se s tím ještě nesetkala. Nemá někdo zkušenost?

   Děkuji za rady Kristýna

  • #34298
   Pavel
   Host

   Dobrý den,
   pokud máte v okolí nějakou slušnou foto prodejnu tak do ni zajděte. Tam by neměl být problém vyzkoušet nějakou compact flash kartu s vyšší kapacitou. Nebo pošlete dotaz do autorizovaného servisu Nikonu, kterým je https://www.vspdata.cz/ Tam by vám mohli poradit.

   To omezení na 8GB je dáno dobou a je to jak píšete, tyto karty byly tenkrát 100% kompatibilní. Na přelomu let 2006-2007 se začaly vyrábět CF karty s kapacitou 16, 32 a 64 GB. Myslím si, že by tyto karty mohly s vaším Nikonem fungovat, ale ruku do ohně za to nedám.

  • #34345
   Martin R.
   Host

   Netuším jak je to u v tomto případě, ale můj starý fotoaparát jiné značky má také max. doporučenou kapacitu karty 8 GB a s 32 pracuje zcela bez problémů.

  • #34353
   MzM
   Host

   Do D700 mám 16GB SanDisk, používám RAW s kompresí a vleze se mi tam +-2000 fotek. Už jsem zkoušel nafotit kartu úplně plnou a fungovala vždycky bez problémů.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Téma ‚kompatibilita paměťových karet Nikon D700’ nepřijímá nové odpovědi.