kompatibilita paměťových karet Nikon D700

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky kompatibilita paměťových karet Nikon D700

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  MzM a poslední změna proběhla před 1 měsícem, 1 týdnem.

 • Autor
  Příspěvky
 • #34256 odpověď

  Kristýna Nováková

  Zdravím,
  mám fotoaparát Nikon D700 a zajímá mě, zda máte někdo zkušenosti s paměťovými kartami. V příručce jsou napsané otestované druhy karet, které mají maximální velikost 8GB(SanDisk Extreme II,III apod.). Nemá někdo zkušenosti s vyšší kapacitou? Vyhovovalo by mít například alespoň 32GB, ale nevím zda by byla s fotoaparátem kompatibilní, jelikož se jedná o model starý cca 10 let. Popřípadě mne napadlo sehnat redukci na SD kartu, ale také jsem se s tím ještě nesetkala. Nemá někdo zkušenost?

  Děkuji za rady Kristýna

 • #34298 odpověď

  Pavel

  Dobrý den,
  pokud máte v okolí nějakou slušnou foto prodejnu tak do ni zajděte. Tam by neměl být problém vyzkoušet nějakou compact flash kartu s vyšší kapacitou. Nebo pošlete dotaz do autorizovaného servisu Nikonu, kterým je https://www.vspdata.cz/ Tam by vám mohli poradit.

  To omezení na 8GB je dáno dobou a je to jak píšete, tyto karty byly tenkrát 100% kompatibilní. Na přelomu let 2006-2007 se začaly vyrábět CF karty s kapacitou 16, 32 a 64 GB. Myslím si, že by tyto karty mohly s vaším Nikonem fungovat, ale ruku do ohně za to nedám.

 • #34345 odpověď

  Martin R.

  Netuším jak je to u v tomto případě, ale můj starý fotoaparát jiné značky má také max. doporučenou kapacitu karty 8 GB a s 32 pracuje zcela bez problémů.

 • #34353 odpověď

  MzM

  Do D700 mám 16GB SanDisk, používám RAW s kompresí a vleze se mi tam +-2000 fotek. Už jsem zkoušel nafotit kartu úplně plnou a fungovala vždycky bez problémů.

Odpověď na: kompatibilita paměťových karet Nikon D700
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">