Koupit lepší objektiv, Nikon D3400 nebo…??

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Koupit lepší objektiv, Nikon D3400 nebo…??

Označeno štítky: ,

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Martin R. a poslední změna proběhla před 7 roky a 1 měsícem.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #10094
   Tomáš
   Host

   Čau lidi. Už se nějaký den probírám různými stránkami a už mi z toho jde hlava kolem, protože chvíli bych chtěl to a potom to a nemůžu se rozhodnout.
   Abych nastínil, před dvěma lety jsem odlétal na Zéland a chtěl jsem něco malého, tehdy vyšel Sony A5000, líbila se mi, tak jsem šel do ní. Teď už vím, že to byla blbost, ikdyž jsem s ním celkem spokojenej. Jenže-objektivy jsou pěkně drahé… Teď mě začalo bavit fotit lidi u nás ve sklepě, různé akce a tak..
   Tak jsem se začal poohlížet po nějaké zrcadlovce, jenže můj rozpočet je omezenej (15.000,-).

   Chtěl jsem znát názor někoho z vás, je blbost jít do jiného těla, když už mám tu A5000 a koupit třeba tento ( https://www.megapixel.cz/sigma-30mm-f-1-4-dc-dn-contemporary-pro-sony-e ) nebo ji mám prodat a jít do nějaké zrcadlovky..?
   V případě že koupit novou, jakou? Kolem těch 10ti tisíc…
   Novou myslím klidně i bazarovou s čímž počítám..

   Díky za každou reakci!

   Mějte se

  • #10095
   Jan Rybář
   Správce

   Tomáši, na toto každý odpoví trochu jinak, já bych hlavně řekl, že:
   – trochu bacha, tahle Sony vůbec není špatná, zrovna před dvěma dny ji měl jeden účastník mého fotokurzu, a vlastně mě překvapilo, jak dobře to fotí (jasně, úplně nový model to není…), tedy bacha na to, rozdíl výsledků z nové zrcadlovky nebude dle mého nijak zásadní, či spíš skoro žádný
   – jasně, dobrý objektiv se hodí, ale i tady platí, že to situaci moc nezachrání – samozřejmě s výjimkou nějakých konkrétních situací: ta světelnost se bude hodit v blbém světle, ale tím to končí – 30 mm je spíš nešikovná ohnisková vzdálenost na tomto těle, moc na reportážní fotku, málo na portrét… tedy spíš bych se díval po 50mm, když už…

   Zdravím,
   JR

  • #10105
   Martin R.
   Host

   Pevná třicítka (nebo pětatřicítka) není na menší čip to nejšikovnější ohnisko. Je to tak, jak píše JR, na reportáž a interiér je to dlouhé, na portrét krátké . Za hodně šikovné ohnisko na živou fotku pro formát APS-C považuji 24 mm.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Koupit lepší objektiv, Nikon D3400 nebo…??’ nepřijímá nové odpovědi.