Kvalitní kompakt: Sony, Fujifilm nebo Canon?

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Kvalitní kompakt: Sony, Fujifilm nebo Canon?

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Jan Rybář a poslední změna proběhla před 3 roky, 8 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #6196

  Míša

  Dobrý den, vybírám foťák na cestování, který by nahradil můj starý Canon EOS 450D. Chtěla bych totiž něco vyloženě kapesního, s možnostmi manuálního nastavení, co bude mít dostatečně kvalitní obrazový výstup (i když se zrcadlovkou se asi těžko bude něco měřit)… Dostala jsem se ke třem kompaktům: Sony CyberShot RX100, FujiFilm XQ2 a Canon G9X. Cenově jsou plus mínus srovnatelné, oficiálními parametry se taky blíží a já bych se moc ráda zeptala na Váš názor, případně Vaše preference, pokud byste z nich měl vybírat. Sony je všude maximálně vychvalovaný; mě by zajímalo, jestli ty další dva jsou srovnatelné nebo jestli opravdu Sony tímto modelem ostatním “utekl”. (Jedná se o 1. generaci Sony RX100, ty další jsou cenově už mimo moje možnosti.) Děkuji Vám moc.

 • #6200

  Jan Rybář
  Správce

  Dobrý den,
  tohle je poměrně složitá kategorie – ono prostě není snadné koupit něco jednoznačně dobrého do ceny kolem 10 000… Asi bych se přiklonil k tomu Canonu, byť jsem ho osobně v ruce neměl (ani ostatní dva z Vašeho seznamu), myslím, že to bude nejrozumnější volba…
  Tady se omlouvám za nekonkrétní odpověď…
  Zdravím, JR

Téma ‚Kvalitní kompakt: Sony, Fujifilm nebo Canon?’ nepřijímá nové odpovědi.