Lepší barvy: Sony alpha vs. Olympus om-d

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel MzM a poslední změna proběhla před 5 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #16362
   Martin
   Host

   Zdravím, chtěl bych poradit s problémem, nebo najít někoho ve stejné situaci a inspirovat se jeho řešením.
   Momentálně fotím bezzrcadlovkou Sony a6000 a přestává mi vyhovovat procesovani barev ve foťáku, pokud nechám nastavení bílé na auto, tak foťák vytváří až nesmyslné barvy všechny z podtonem do modré nebo mangety. Toto mě přivádí k foťákům om-d, kde mi barvy připadají milejší a hezčí. Když vynecháme parametry, kterými se rád ohání každý „fanboy“ jakékoliv značky(např. Počet mpx, dr, ISO sensitivita apod.), je dobrá volba, pokud chci zůstat u bezzrcatek, vyměnit Sony a6000 + hodiny v lightroom za olympus E-M10 Mark II(kde bych se nemusel trápit s barvami, jen s menšími úpravami)?
   Předem díky za reakce.
   Hezký den

  • #16363
   Mýla
   Host

   Težko odpovědět…
   Ale musím potvrdit, že barevné podání „natural“ u OMD je opravdu excelentní. Je to subjektivní, ale kam se hrabe fujifilm :-p

  • #16364
   Martin
   Host

   S jakým omd modelem máte zkušenost? 🙂

   Odpověď se pomalu dostává na světlo, jelikož slyším furt jen pozitiva na omd barvy :), plus tomu přidávaji vlastnosti foťáku a musím říct, že i když si cenově úplně nepolepsim, lákají mě m4/3 objektivy, kdy díky přepočtu dostanu opravdu 50mm ne nějakých 45 apod., navíc si většina těch objektivu s dobrým výkonem zachovala kompaktnost. To mě přivádí k dalšímu problému u Sony, když chci dobrý objektiv a využít tak aspoň část schopnosti jejich cipu(když nemám na Gmastery, nebo Zeiss), stejně skončím u velikosti menší zrcadlovky, okey tělo menší, ale objektiv to dožene, asi už jsem na tu sonku tak nastvanej, že hledám jen chyby.
   Fakt už je asi čas, změnit vody 😀

  • #16365
   Mýla
   Host

   Mám zkušenosti především s Olympus OMD EM 10 mark i, ale barevné podání „natural“ by se mezi jednotlivými modely nemělo lišit.
   Chci upozornit, že pevné objektivy MFT jsou celkem drahé, ale je z čeho vybírat. 🙂

  • #16368
   Radek
   Host

   Jsem už 2 roky majitelem Olympusu E-M10 Mark II a co se týká barevného podání, jsem v tomto ohledu spokojený. V postprocesu v případě venkovního osvětlení prakticky nikdy nemusím řešit nějaké barevné posuny. V menu je jedna volba ohledně preference teplejších tónů, kterou lze zapnout/vypnout, pozor tedy na nastavení této volby. Pevné objektivy MFT Olympusu i Panasonicu jsou poměrně drahé, ale existuje např. řada dobrých MFT objektivů Sigma ART s cenou do 5 tis. Kč.

  • #16369
   MzM
   Host

   Co si nastavit vlastní bílou? To A6000 umí. Buď proti bílé ploše, střední šedé tabulce nebo nastavit kelviny.

   Nebo se na to všechno vy… a fotit do RAW a vyřešit barvy v postprocesu.

   Oproti koupi jiného foťáku se tím dá ušetřit nemálo peněz. 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
 • Téma ‚Lepší barvy: Sony alpha vs. Olympus om-d’ nepřijímá nové odpovědi.