Lepší barvy: Sony alpha vs. Olympus om-d

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  MzM a poslední změna proběhla před 1 rokem, 4 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #16362

  Martin

  Zdravím, chtěl bych poradit s problémem, nebo najít někoho ve stejné situaci a inspirovat se jeho řešením.
  Momentálně fotím bezzrcadlovkou Sony a6000 a přestává mi vyhovovat procesovani barev ve foťáku, pokud nechám nastavení bílé na auto, tak foťák vytváří až nesmyslné barvy všechny z podtonem do modré nebo mangety. Toto mě přivádí k foťákům om-d, kde mi barvy připadají milejší a hezčí. Když vynecháme parametry, kterými se rád ohání každý “fanboy” jakékoliv značky(např. Počet mpx, dr, ISO sensitivita apod.), je dobrá volba, pokud chci zůstat u bezzrcatek, vyměnit Sony a6000 + hodiny v lightroom za olympus E-M10 Mark II(kde bych se nemusel trápit s barvami, jen s menšími úpravami)?
  Předem díky za reakce.
  Hezký den

 • #16363

  Mýla

  Težko odpovědět…
  Ale musím potvrdit, že barevné podání “natural” u OMD je opravdu excelentní. Je to subjektivní, ale kam se hrabe fujifilm :-p

 • #16364

  Martin

  S jakým omd modelem máte zkušenost? 🙂

  Odpověď se pomalu dostává na světlo, jelikož slyším furt jen pozitiva na omd barvy :), plus tomu přidávaji vlastnosti foťáku a musím říct, že i když si cenově úplně nepolepsim, lákají mě m4/3 objektivy, kdy díky přepočtu dostanu opravdu 50mm ne nějakých 45 apod., navíc si většina těch objektivu s dobrým výkonem zachovala kompaktnost. To mě přivádí k dalšímu problému u Sony, když chci dobrý objektiv a využít tak aspoň část schopnosti jejich cipu(když nemám na Gmastery, nebo Zeiss), stejně skončím u velikosti menší zrcadlovky, okey tělo menší, ale objektiv to dožene, asi už jsem na tu sonku tak nastvanej, že hledám jen chyby.
  Fakt už je asi čas, změnit vody 😀

 • #16365

  Mýla

  Mám zkušenosti především s Olympus OMD EM 10 mark i, ale barevné podání “natural” by se mezi jednotlivými modely nemělo lišit.
  Chci upozornit, že pevné objektivy MFT jsou celkem drahé, ale je z čeho vybírat. 🙂

 • #16368

  Radek

  Jsem už 2 roky majitelem Olympusu E-M10 Mark II a co se týká barevného podání, jsem v tomto ohledu spokojený. V postprocesu v případě venkovního osvětlení prakticky nikdy nemusím řešit nějaké barevné posuny. V menu je jedna volba ohledně preference teplejších tónů, kterou lze zapnout/vypnout, pozor tedy na nastavení této volby. Pevné objektivy MFT Olympusu i Panasonicu jsou poměrně drahé, ale existuje např. řada dobrých MFT objektivů Sigma ART s cenou do 5 tis. Kč.

 • #16369

  MzM

  Co si nastavit vlastní bílou? To A6000 umí. Buď proti bílé ploše, střední šedé tabulce nebo nastavit kelviny.

  Nebo se na to všechno vy… a fotit do RAW a vyřešit barvy v postprocesu.

  Oproti koupi jiného foťáku se tím dá ušetřit nemálo peněz. 🙂

Téma ‚Lepší barvy: Sony alpha vs. Olympus om-d’ nepřijímá nové odpovědi.