Má význam ještě koupit tuto zrcadlovku

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Má význam ještě koupit tuto zrcadlovku

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Martin a poslední změna proběhla před 7 roky a 8 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #6588
   Jirka
   Host

   Kamarád/fotograf/ nabízí tuto zrcadlovku , nevím zda ještě koupit jedná se zrcadlovku z roku 2008/9.Je zcela bez problemů.Děkuji za Vaší odpověď.

  • #6610
   MzM
   Host

   No, jestli můžu svůj názor, tak hodně záleží na tom, co je to za stroj (to tu nikde nevidím uvedeno). Pak jestli si myslíte, že by to mohlo být OK (tento foťák bude lepší, než to, co máte) aspoň na vyzkoušení, tak bych ho vzal, tedy pokud je za rozumnou cenu. Minimálně se pak dá prodat a získáte zkušenost, co po foťáku chcete.

  • #6613
   Jirka
   Host

   Omlouvám se za moji chybu, jde o Canon 5D mark ll

  • #6615
   Jan Rybář
   Správce

   Zdravím – odpověď dle mého záleží na několika vstupních faktorech. Co od focení čekáte, jak moc fotíte, kam chcete mířit dál a kolik za to kamarád chce.
   Tohle je samozřejmě legendární foťák, a zrovna před pár dny mi slavný fotograf Honza Šibík říkal, že tím pořád fotí (tedy kromě dalších dvou novějších iterací této řady). Tedy smysl by to mělo, pokud by cena byla nějak hodně dobrá, vy už máte nějaké poměrně velké zkušenosti a také odhodlání třeba investovat do nějakých pořádných objektivů. Pokud by to bylo na „rekreační učely“, tak ale bacha na to, že nová ultrazačátečnická zrcadlovka za 13 000 kč Vám prostě může dát pocitově lepší obrázky (které ten starší FF též umí, ale musíte to už umět z něj vytáhnout)… JR

  • #6640
   Martin
   Host

   Po technické stránce bych se toho nebál, i když se jedná o starší foťák, má stále co nabídnout a současné amatérské aparáty hravě překoná. První hlavní problém bych viděl v objektivech. Tenhle foťák se sebe dostane maximum (když se to umí) pouze s kvalitními objektivy. Bohužel, kvalitní objektiv pro Full Frame rovná se drahý objektiv. Druhý hlavní problém bych viděl v tom, že tyto fotáky si lidé kupovali k tomu, aby s nimi intenzivně fotografovali, často i v hodně nepříznivých podmínkách. Vyzpovídejte kamaráda v otázkách předchozí služby foťáku. Pokud má za sebou např. 5 expedic do Amazonie, tak ruce pryč!

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Má význam ještě koupit tuto zrcadlovku’ nepřijímá nové odpovědi.