Mark II nebo Mark III pro sport

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Mark II nebo Mark III pro sport

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Tadek a poslední změna proběhla před 7 roky a 8 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #7748
   Katka
   Host

   Dobrý den,
   chtěla bych vás požádat o radu. Fotím sport, zejména jezdectví a motocross, někdy zavítám i do haly. Aktuálně vlastním Canon EOS 70D a objektiv Canon 70-200mm f2,8 L USM. Uvažuji mezi tělem Canon EOS 7D Mark II a Canon EOS 5D Mark III. Pročetla jsme hodně recenzí, ale upřímně jsem stále na vážkách, zda se skutečně taková investice vyplatí. Mezi těly je hlavně velký cenový rozdíl. Máte někdo zkušenosti pro sport? Našla jsem hodně recenzí spíše v krajinářství a podobně. Děkuji.

  • #7749
   Jan Rybář
   Správce

   Dobrý den, to je obecně takto na dálku trochu nerozhodnutelná otázka – ono záleží na tom, co přesně fotíte, a jak moc jste zběhlá ve vymačkávání z foťáku přesně toho maxima, co umí…
   70D osobně moc neznám, ale jsem si skoro jist, že rozdíl bude docela zásadní… Samozřejmě, full frame je full frame, jen trochu pozor, ono se Vám fyzikálně i „psychologicky“ zkrátí ohnisko, a pro jezdectví se holt ten „delší pohled“ APS-C objektivu hodí…. Možná ještě zvažte 80Dčko… je to svým způsobem hodně podobné 7D mark II.
   Ale pravda je, že tohle je otázka spíš na někoho, kdo tyhle foťáky porovnávat v reálném životě, což já nejsem…
   Držím palce,
   JR

  • #7750
   Katka
   Host

   Děkuji moc za názor. Fotím zejména dostihy, skokové závody, prostě pohyb, za všemožných podmínek, sem tam zavítám do haly, třeba na výstavu psů, ale i přehlídku koní. Na 80D se podívám.

  • #7893
   Tadek
   Host

   Katko, nemám až zas tolik zkušeností, ale mám 7D Mark II a vedle něj 6D a nyní i 5D Mark IV. Jelikož používáte Canon a na sport, tak 7D Mark II je bezvadnej foťák. Také občas fotím koně, neb je máme a pohyb se s ním fotí o moc „jednodušeji“, než-li např s 6D, který jinak mám moc rád. Píši „jednodušeji“, neb např tvůrce tohoto webu by nepochybně skvěle fotil sport na cokoli. Nicméně, s 7D Mark II si značně zjednodušíte práci. Obrazová kvalita je skvělá a je to opravdu mimořádně rychlej foťák.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Mark II nebo Mark III pro sport’ nepřijímá nové odpovědi.