Mobilní telefon

Označeno štítky: 

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Domin a poslední změna proběhla před 2 měsíci a 1 týdnem.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #113740
   Domin
   Host

   Ahoj všem. Můj dotaz směřuje zejména na Jirku Rybáře, ale budu rád, pokud se vyjádří i kdokoli jiný.

   Já osobně nejsem žádný velký fotograf, ale hodně se o focení zajímám, hodně o tom čtu atd a současně vcelku dost fotíme s ohledem na propagaci některých našich produktů a aktivit a tak neustále migruji mezi různými mobily, i když je fakt, že poslední 4 roky jsem nejvíce strávil u iPhonu. Nyní tedy mám od vydání IP 15 Pro.

   A mě osobně by moc zajímalo, proč Jirka používá jako svůj hlavní mobil iPhone. Když tedy pominu to, ze může být proto, že má od Applu již více zařízení a tak „uvizil“ v jejich eko systému.
   Taky chápu, že konzistentnost fotek iPhonu je na vysokou úrovni, oproti třeba Samsungu. Nicméně třeba Pixel je dnes v barevném podání asi na tom nejlépe že všech mobilů.

   Díky všem za případné reakce a solidní diskuzi bez flamu!

  • #113779
   Jan Rybář
   Správce

   Zdravím a díky za dotaz – a ano, máte pravdu v tom, že jsem v ekosystému Applu opravdu hodně uvízlý a jak sám víte, odejít z něj není snadné, či spíš je to skoro nemožné (zálohování, family sharing atp)… Na druhou stranu jsem zatím nenašel jiný mobil, u něhož bych řekl: ano, toto je jasná náhrada. A to ani nyní, když mě iPhone 15 Pro (taktéž ho mám) opravdu hodně štve… Ale pořád má to, co se ne-iphonistům blbě vysvětluje: umí opravdu nejlépe „zpracování obrazu“, prostě to, co z fotek vyloví. Ale pro různé speciální využití, á la sport, bych se nebál jiných značek, á la Samsung… Zdravím, JR

  • #113941
   Domin
   Host

   Hezký den a moc díky za odpověď. Předem se velmi omlouvám za špatné oslovování jménem Jiří, namísto Jan! nechápu, jak jsem k tomu došel! Promiňte.
   Já musím říct, že mám „štěstí“, že mám od applu jen iPhone (taky 15 Pro). Mám jej proto, že mi přijde jako nejkonzistentnější ve svých výsledcích. Byť to zde přímo nepatří, ale raději mám android kvůli možnostem nastavení, nicméně focení například samsungem sportu, dětí, zvířat a podobně mi přijde právě samsungem dosti špatné v jeho výsledcích procentuálně. Tedy že například z 10 fotek jsou použitelné dvě, tři. u iPhonu je to tak okolo 7-9 fotek. Zejména když chce člověk rychle něco vyfotit, není čas v aplikaci nastavovat ISO, čas a další parametry. Stejně tak mám špatné zkušenosti s focením v interiéru při umělém osvětlení. Osoby jsou na svých periferiích (zejména končetinách) rozmazané. iPhone toto opět zvládá mnohem lépe, má více detailů a snímek mi přijde mnohem více ostrý. Proto mě udivuje, že by jste doporučil na sport třeba samsung, i když vy tím asi myslíte opět jeho možnosti u zoomu. To je ale zase kapitola druhá, a to je velikost Ultry, což je pro mě zase dosti nepřekonatelná překážka.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Mobilní telefon’ nepřijímá nové odpovědi.