Na focení jídla Nikon D 3300 nebo Sony Cyber-Shot DSC-RX100

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Na focení jídla Nikon D 3300 nebo Sony Cyber-Shot DSC-RX100

Označeno štítky: , ,

  • Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Petr a poslední změna proběhla před 7 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 vláken odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #9057
      Barbora
      Host

      Zdravím, rozhoduji se mezi Nikon D3300 a Sony Cyber-Shot DSC-RX100, foťák chci primárně na focení jídla, tedy potřebuji zaostřit jídlo a pozadí rozmazat, fotky potřebuji jak na web, tak je chci pak použít do knihy. Co mi prosím doporučíte? Děkuji.

    • #9073
      Jindra
      Host

      Rozhodne doporucuji Nikon plsu nejaky objektiv s dobrou svetelnosti 🙂

    • #9074
      Jan Rybář
      Správce

      Dobrý den, to je tak: focení jídla je obecně jeden z vůbec nejtěžších oborů, vyžaduje to hodně zkušeností i specializované vybavení. Obecně odpověď na Vaši otázku tedy zní: jasně, kupte Nikon (ideálně v nějakém setu s více objektivy + asi pevnou padesátku 50 mm/1.8).

      Ale počítejte s tím, že se budete prvních pár měsíců dost trápit a patrně se stane, že fotky, např, z iPhonu, které někde jen tak cvaknete, Vám budou připadat lepší. Pokud tušíte, že nebudete mít čas/trpělivost si hodiny a hodiny něco o tom všem číst a dny a týdny zkoušet, to Sony by na „iPhonové“ focení možná bylo šikovné (jen do knihy to moc nebude)….

      Zdravím,
      JR

    • #9093
      Barbora
      Host

      Děkuji za odpověď, ještě jestli se můžu zeptat, koukala jsem ještě po fotákách s výklopným displejem, kvůli videím. Vybrala jsem buď Sony Alpha ILCE-5000 nebo Nikon 1 J5, je některý z nich pro to jídlo a knížku vhodný? Nejvíc by se mi asi líbil Nikon D3400, ale ten už je trochu dražší než potřebuju. Díky moc. B.

    • #9127
      ospalec
      Host

      K tomu Nikonu D3400 si dovolím poznamenat, že je teď ještě pár hodin v docela zajímavé akci na alze (omlouvám se za reklamu, případně smažte )

    • #9128
      Jan Rybář
      Správce

      Ano, ta cena na Alze je nyní opravdu velmi zajímavá, náhodou o ní vím, protože si bratranec včera ode mě nechal „schválit“, že si ten stroj má koupit…
      Jinak Barboro Nikon 1 rozhodně ne, Sony A5000 možná ano, 5100 by případně byl rozhodně lepší, jen pozor, na produkty potřebuje i něco delšího, prostě zoom, tedy základní objektiv typu 18-55 nestačí… Nikon 3300/3400 je nejrozumnější… JR

      • Odpověď byla upravena před 7 roky a 2 měsíci uživatelem Jan Rybář.
    • #9228
      Karel
      Host

      18-55 nestačí, tak proč jste ji o 3 příspěvky výše doporučil pevnou padesátku

      Barbora:
      pokud chcete mít opravdu hezké fotografie navíc použitelné i v knize budete muset vyřešit i nasvětlení scény. Nemusí to být studio za desítky tisíc, ale je třeba o tom něco vědět. Foťák za 100 000 s objektivem za 50000 bez >>Vás<< ty pěkné a použitelné fotky neudělají.

    • #9347
      Petr
      Host

      Karel: protoze ta pevna 50mm ma svetelnost 1.8 a kresli podstatne lepe, nez setak, ktery ma pri zoomu na 55mm clonu 5.6 🙂

      ale jinak je to presne jak pisete – studio a fotak za 150k z ni fotografa neudela 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 vláken odpovědí
  • Téma ‚Na focení jídla Nikon D 3300 nebo Sony Cyber-Shot DSC-RX100’ nepřijímá nové odpovědi.