nastavenie AF

Označeno štítky: 

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel MzM a poslední změna proběhla před 8 roky a 4 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #4878
   Juro
   Host

   Dobrý deň. Už asi pol roka fotím s Canonom 7D mark II. Hlavne príroda zver a stále ešte laborujem s autofokusom tohto fotoaparátu (stredový bod, rozšírené body, zóny), či vypínať pri pohyblivých objektoch IS atď. Stále mám dojem, že ešte som nedosiahol plné možnosti auotofokusu tohto fotoaparátu. Prosím Vás o nejaké rady, typy, možná som niečo opomenul alebo mi niečo uniklo. Používate Canon 5D mark III a ten má podobný AF a možnosti nastavenia. Ďakujem a zdravím

  • #4879
   Jan Rybář
   Správce

   Juro, trochu se bojím, že se ve Vašich očích shodím, ale já to příliš neřešení a jsem už mnoho let ve stejné situaci jako vy: vím, že ani zdaleka nevyužívám potenciál toho, co ten foťák umí zaostřit. Z velké části dílem kvůli tomu, že to při mém stylu focení moc nepotřebuji (sport ani divou zvěř – kromě dětí – nefotím). Tedy si ve většině případů vystačím s jedním jediným středovým bodem (jimž ani nehýbám, prostě ostřím na střed, protože to je rychlejší než pohybovat body), a občas samozřejmě přepnu na kontinuální režimy a když je něco složitého a rozpohybovaného, lupnu tam zónu… Tedy jste patrně mnohem dál, než já… Jak říkám na kurzech – manuál k foťáku nikdy nečtěte, jediná situace, kdy je třeba se „ponížit“, nastane ve chvíli, kdy je třeba prozkoumat systémy ostření… Tedy se omlouvám… JR

   • Odpověď byla upravena před 8 roky a 5 měsíci uživatelem Jan Rybář.
  • #4880
   Juro
   Host

   Ďakujem. Idem fotiť. Pekný ďeň

  • #5234
   MzM
   Host

   Osobně nemám zkušenosti s Canonem a ani s divokou zvěří. Nic méně focení pohybujících se objektů v hale mi příjde podobné. Tady mám celkem dobrou zkušenost se systémem, kterému se u nikonů říká 3D track. U 7D se v dokumentaci píše o „Intelligent Tracking and Recognition (iTR)“. Doporučuju vyzkoušet. Foťák přepnout na kontinuální ostření a zapnout tenhle iTR. Jak se to dělá určitě najdete v manuálu.

   Systém se pak snaží sledovat objekt. Není to stoprocentní, ale u Nikonu funguje celkem pěkně. Věřím, že Canonu bude fungovat podobně dobře. Je to jakási obdoba statické techniky zaostření a rekompozice.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Téma ‚nastavenie AF’ nepřijímá nové odpovědi.