Nejlepší fotoaparáty – jaro 2017

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Nejlepší fotoaparáty – jaro 2017

Označeno štítky: 

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Martin R. a poslední změna proběhla před 7 roky a 1 měsícem.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #10090
   Janha
   Host

   Cituji z Vaší recenze Nikonu 5600: „těžkopádné ovládání může lézt na nervy“.
   Prosím o co nejpřesnější výčet a komentář, co ta těžkopádnost obnáší.
   Děkuji

  • #10100
   Jan Rybář
   Správce

   Dobrý den, tím myslím, že na to, jak je Nikon D5600 obrazově šikovný a i jinak „nabušený“ stroj, že v ovládání má poměrně velké těžkopádnosti (např. korekce expozice vyžaduje stiskl knoflíku a točení kolečkem)… Je to kvůli tomu, aby mohla existovat papírově vyšší kategorie typu Nikon D7200, která jinak umí to samé… Ale není to nic, s čím by se nedalo žít… JR

  • #10197
   MzM
   Host

   Jeden podstatný rozdíl mezi D5600 a D7200 je – AF motor v těle a mechanický „snímač“ nastavené clony pro starší objektivy s clonovým kroužkem. Takže pokud má někdo starší „oblíbené“ objektivy a z nějakého důvodu je chce používat i na novém těle (specifické vlastnosti, sentiment, cena starších, ale hodně dobrých objektivů, cokoli jiného, … 🙂 ) tak D7200 takové objektivy použít umí, zatímco D5600 ne.

  • #10202
   Martin R.
   Host

   Těch rozdílů je pochopitelně víc, třeba ten, že řada 7xxx umožňuje použít svůj vestavěný blesk jako řídící jednotku pro řízení dalších externích bleků, včetně vysokorychlostní synchronizace a TTL a má možnost mikroadjustace AF.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Nejlepší fotoaparáty – jaro 2017’ nepřijímá nové odpovědi.