Nikkor 85 1,4 G nebo Sigma 85 1,4 Art?

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám Nikkor 85 1,4 G nebo Sigma 85 1,4 Art?

  • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Olda S. a poslední změna proběhla před 6 roky a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
  • Autor
    Příspěvky
    • #12046
      Tomáš
      Host

      Dobrý den, tohle téma zkouším vyhledávat na netu, i v anglickém jazyce a jsem tak 50/50 mám možnost mít oba za stejnou cenu, tak není nutno porovnávat poměr cena/výkon. Prosím o názor. Děkuji

    • #12101
      Olda S.
      Účastník

      Bohužel, Nikkor 85/1,4G jsem nikdy neměl možnost vyzkoušet. Ale mohu posloužit srovnáním jeho levnějšího bratra 85/1,8G a Sigmy 85/1,4ART. Od plné světelnosti až do clony 2,8 je Sigma mírně ostřejší ve středu a výrazně ostřejší na kraji, při vyšším zaclonění jí Nikon v ostrosti středu dohnal, kraje byly vždy méně ostré než u Sigmy. Bokeh má Sigma subjektivně hezčí. Oba objektivy ostří pomalu, Nikon zaostřuje spolehlivě, Sigma má občas na málo kontrastních motivech (portréty malých dětí v jemném světle) se zaostřením problémy. Sigma je oproti Nikonu obrovská a těžká. Nikon je poloviční, ale působí trochu plastovým dojmem, Sigma je na první pohled solidněji vyrobená.

      Jak by Sigma obstála v přímém porovnání s Nikonem 85/1,4G si netroufám spekulovat.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
  • Téma ‚Nikkor 85 1,4 G nebo Sigma 85 1,4 Art?’ nepřijímá nové odpovědi.