Nikon 18-55 VR

  • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel MzM a poslední změna proběhla před 7 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #7104
      Tana
      Host

      Dobry den, pripojim se. Co za strojek je 18-55 VR AF P. ?
      Dekuji

    • #7107
      Jan Rybář
      Správce

      Dobrý den, to je, pokud se nepletu, zatím poslední a nejnovější typ „základního zoomu“ pro Nikony, tedy D3300, D5500 atp… viz http://www.nikon.com/news/2016/0105_lens_01.htm

      VR znamená, že jde o verzi se stabilizací…

      JR

    • #7110
      Tana
      Host

      Dobry den,
      Moc dekuji za odpoved.

      MOhla bych se prosim jeste zeptat jaky je rozdil mezi timto objektivem a 18-55 AF-P DX ? Popisuji ho uplne stejne, nicmene sada s timto objektivemm je o 2000 levnejsi. Je rozdil jen ve stabilizaci?

      Omlouvam se jeste za dalsi otazku, jsem ve svete objektivu naprosty novacek.

      Co tedy muzu vyfotit s timto objektivem a pak s 55-200 VR II AF-P?

      Dekuji, preji hezky den

    • #7111
      Tana
      Host

      A muzete mi prosim poradit, co tedy koupit? Tady na strankach radite koupit k Nikonu Nikon 50mm f/1,8 AF-S NIKKOR G. Co je tedy na takove to normalni zacatecnicke foceni nejlepsi? 🙂

    • #7112
      Olda S.
      Účastník

      Ano, mezi objektivy 18-55 AF-P a AF-P VR je rozdíl pouze ve stabilizaci. Ta stabilizace není životně nutná a dá se bez ní žít, ale občas se může hodit. Já osobně bych koupil objektiv stabilizovaný. Pro běžné začátečnické fotografování je to vhodný objektiv, kterým pokryjete mnohem víc situací, než s tím doporučovaným objektivem 50/1,8, to je vynikající sklo, o tom není pochyb, ale pouze jako specifický doplněk k nějakému univerzálnějšímu objektivu. Mít ho do začátku jako jediný objektiv není nejvhodnější, v mnoha situacích budete potřebovat i kratší ohniska, která Vám právě ten 18-55 nabídne.

    • #7115
      MzM
      Host

      … a AF-P značí, že je tam krokový motor, nikoli ultrazvukový…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
  • Téma ‚Nikon 18-55 VR’ nepřijímá nové odpovědi.