nikon 3300 vhodny set

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám nikon 3300 vhodny set

  • Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Olda S. a poslední změna proběhla před 8 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 vláken odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #5548
      Roman Vostřák
      Host

      ZDravím

      Asi to jíž zde bylo,ale k nikonu 3300 hledám pro mě pro začáteřníka vhodny set, pro prectení odpovedí sem vyskrtl 18-105 a rozhodl se proste presroubovavat objektivy dva 🙂

      jsem uplnej beginner, rád bych se ucil fotit , krajinky, údolí, zviratka, akty manželky a kamarádek 🙂 portrety slusne i momentky a kompozice na zahrádce, ma nekdo zkusenost jaká set? prosel sem par obchodů ,ale jen vím, že by mel jeden bát na blizko a jeden na dalku

      dikec

      Roman

    • #5552
      Jan Rybář
      Správce

      Romane, zdravím,
      jediné, na co je třeba dát si pozor, jsou nějaká sety mírně obskurních prodejců nebo sety podezřele levné – občas vezmou tělo a k němu přidají nějaký výrazně starší objektiv…
      A hlavně bych si pohlídal objektiv 18-55, ten přece jen budete používat častěji – před pár dny na jiném místě pan Olda hezky sepsal všechny jeho verze, tu je link… http://www.fotoguru.cz/fotoforum/tema/jaky-tedy-18-105-mm-vr-18-55-a-55-250/
      Nejnovější se jmenuje AF-P a je buď nestabilizovaný, či stabilizovaný (VR). Já je osobně neznám, tedy nejsem schopen posoudit, zda jsou dramaticky lepší než přechozí typ, který jsem testoval, tedy AF-S VR II – toho bych se případně též nebál, ale více do historie bych už nešel…
      No a pak je třeba obdobně dolatit dle setů onen zoom, bývá set s Tamronem, ten osobně též neznám, možná bych se trochu přilmouvat spíš za ten originální od Nikonu, ale to je čistě dojmologie…
      Držím palce..,
      JR

    • #5555
      Roman Vostřák
      Host

      Díky moc ! zrovna procitam, nekdo tady an foru jeste psal ze na zacatek je dobrý 18-105 pro naucení se a ze snimky z neho nejsou zas tak spatne ez s tim vyhral i nejakou soutež. A ja sem z fotek 18-55 a 18-105 u kamarada nejak rozdil nezaznamenal tedy malinkej 🙂

    • #5556
      Jan Rybář
      Správce

      Jasně, já ten 18-105 nerozmlouvám nějak kategoricky, ale z různých důvodů (lepší kvalita, lepší skladnost atp) spíš zkrátka radím tu verzi tělo + 2 objektivy… JR

    • #5557
      Roman Vostřák
      Host
    • #5558
      Jan Rybář
      Správce

      Ano, to je rozumná cena – jen ten Tamron neznám a kdosi tu tuším před časem psal, že to je hodně starý typ mírně pochybné úrovně… tedy bych byl ostražitý a možná bych přece jen zvážil ten originál Nikon (ale věcně posoudit neumím…) JR

    • #5559
      Roman Vostřák
      Host

      dekuji

    • #5566
      Olda S.
      Účastník

      O tomto setu jsem se již zmiňoval zde: http://www.fotoguru.cz/fotoforum/tema/objektiv-k-nikonu-d3300-portretni-foto/. Ten Tamron AF 70-300mm f/4-5,6 Di LD Macro je opravdu velmi starý objektiv, který dnes už ani za ty 3000 Kč nemá cenu kupovat. Jeho o nástupce se jmenuje Tamron AF SP 70-300mm f/4-5,6 Di VC USD. Je to výkonem, zpracováním, ale bohužel i cenou (cca od 8000 Kč), zcela jiná liga. Originál Nikon se jmenuje Nikkor 70-300mm f/4,5-5,6G AF-S VR, ten se prodává od cca 15000 Kč. Jedná se také o poměrně starý objektiv (2006), který oproti novém Tamronu nenabízí žádnou výhodu. Naopak, srovnatelně slušně kreslí pouze do ohniska 200 mm, na delších ohniscích jasně dominuje nový Tamron.

      Nejsem milovníkem internetových recenzí, ale tahle: http://www.makofoto.cz/nikon/objektivy/Tamron_70_300VC/Tamron_70_300VC.htm je poměrně povedená a stojí za přečtení.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 vláken odpovědí
  • Téma ‚nikon 3300 vhodny set’ nepřijímá nové odpovědi.