Nikon 70-300mm f/4.5-5.6G AF-S VR IF-ED vs. Tamron SP AF 70-300mm f/4-5.6 Di VC

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám Nikon 70-300mm f/4.5-5.6G AF-S VR IF-ED vs. Tamron SP AF 70-300mm f/4-5.6 Di VC

  • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Dagmar Tenciánová a poslední změna proběhla před 6 roky a 9 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #11286
      Dagmar Tenciánová
      Host

      Dobrý den,
      rozhodla jsem se ke svojí Nikon D5100 pořídit ke stávajícímu objektivu Nikon 18-105 mm a pevné Nikon 35 mm f 1,8 ještě telebratříčka. Vzhledem k tomu, že objektivy se světelností f 2,8 jsou pro mě nepřijatelně drahé, zúžil se můj výběr na tyto dva kousky:

      Nikon 70-300mm f/4.5-5.6G AF-S VR IF-ED
      Tamron SP AF 70-300mm f/4-5.6 Di VC

      Fotím rodinu, výlety, soutěže a sportovní aktivity venku i v hale, tanec a sportovní gymnastiku taktéž v podmníkách venkovních a sportovních hal/tělocvičen.

      Který z výše uvedených (nebo i jiný) by byl pro mé užité nejlepší?

      Předem díky za odpověď.

      Hezké léto:-)

    • #11290
      Jan Rybář
      Správce

      Dagmar, zdravím! Já tohle neumím bohužel moc rozhodnout, ten Tamron osobně neznám, ale obecně bych se v tomto případně spíše přikláněl k té „nudné“ variantě, tedy koupení toho značkového Nikona, ale mohu se plést… Tak se omlouvám, že neumí poradit víc… JR

    • #11300
      Olda S.
      Účastník

      Osobně neznám ani jeden z těchto objektivů, ale na webu pana Kortuse je srovnávací test obou těchto skel – http://www.makofoto.cz/nikon/objektivy/Tamron_70_300VC/Tamron_70_300VC.htm
      Závěr si budete muset udělat sama.

    • #11385
      MzM
      Host
    • #11469
      Dagmar Tenciánová
      Host

      Díky, díky, no už mám zakoupeno:-) Byla jsem ve specializované prodejně odzkoušet oba, vycházeli mi na mém foťáku srovnatelně, tak nakonec vyhrál Tamron… O dovolené projde zátěžovým testem:-)

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Nikon 70-300mm f/4.5-5.6G AF-S VR IF-ED vs. Tamron SP AF 70-300mm f/4-5.6 Di VC’ nepřijímá nové odpovědi.