Nikon D3300 vs Panasonic Lumix GX 80 +12-32mm

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Nikon D3300 vs Panasonic Lumix GX 80 +12-32mm

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
  • Autor
    Příspěvky
    • #6712
      Kristýna Vladařová
      Host

      Dobrý den,
      dnes jsem navštívila prodejnu fotoaparátů. Byla jsem rozhodnutá pro zrcadlovku (do 20 000Kč),ale p. prodavač nám doporučil novinku: Panasonic Lumix GX 80 +12-32mm ….. že zrcadlovka se nám brzy přestane chtít tahat. A že sám měl řadu let zrcadlovky a dnes používá kvůli skladnosti kompakty s výměnným objektivem. Jako další nám byl doporučen Nkon D3300 s objektivm 18 – 105. Pán nás dost nahlodal ….a proto bych chtěla Vaši radu. Co byste volil radši …. moje požadavky jsou jen takové, abych s fotákem byla schopna vyfotit krajiny na dovolené, nějaké ty pěkné portréty, rodinu a hlavně naše psy … nejlépe i v mírném běhu. Doposud jsem používala běžný kompakt Nikon. Předem děkuji za odpověď. Kristýna

    • #6763
      Jan Rybář
      Správce

      Dobrý den, ono na ty pány v prodejnách je třeba si občas dát pozor, protože zrcadlovky mají nejnižší marže…Ale obecně měl pravdu, tenhle Panasonic bohužel osobně neznám, tedy zhodnotit nedokážu, obecně bych se ho asi moc nebál, (v této kategorii malých schopných foťáků spíš tedy doporučuji ještě menší stroje, když už, tak ať jsou kapesní – např. Canon G7 x mark ii nebo Sony RX 100 iii/iv… (Recenze najdete tu na webu…)
      Ale:pokud opravdu budete hodně fotity psy, trochu nám to vrací do hry zpět tu zrcadlovku, protože, marná sláva, na podobné věci typu pes v běhu se prostě hodí výrazně lépe…
      Tedy volba nesnadná…
      JR

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
  • Téma ‚Nikon D3300 vs Panasonic Lumix GX 80 +12-32mm’ nepřijímá nové odpovědi.