Nikon D3400

  • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Zuzana H. a poslední změna proběhla před 5 roky a 8 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #18046
      Zuzana H.
      Host

      Dobrý den, mám v plánu koupit Nikon D3400 a chtěla jsem se poradit, jaký objektiv k němu vybrat. Není výhodnější koupit jen tělo a objektiv dokoupit zvlášť nebo se víc vyplatí a jsou vyhovující objektivy v základní nabídce? Chtěla bych používat hlavně k focení rodiny – pokud byste měl tip na konkrétní objektiv, byla bych samozřejmě ráda 🙂 Předem děkuji. Zuzana H.

    • #18138
      Petr
      Host

      Co bude výhodnější jestli zvlášť nebo dohromady, to si snad umí každý vypočítat. Spíš je potřeba zvážit jaké SETY se momentálně nabízejí nebo šáhnout po objektivech z druhé ruky (Paladix, bazary). Specifikace „hlavně focení rodiny“ není úplně dostatečná. Bude-li se jednat o skupinové portréty volil bych nějaké pevné sklo. Tím, ale ztrácím možnost zoomu pro jiná využití. Pokud budete fotit rodinné akce, výlety atd. Volil bych spíše univerzální zoom.
      Mám d3200 a moje kombinace objektivů je zoom 18-55mm, zoom 55-200mm a pevné sklo 35mmf/1,8.

    • #18141
      Zuzana H.
      Host

      Tak samozřejmě, že si dokážu spočítat, jestli je levnější koupit set nebo ťělo + objektiv ze setu zvlášť. Otázka zní, jestli jsou objektivy prodávané v setu dostačující a nevyplatí se rovnou sáhnout po nějakém jiném objektivu. Nechci připlácet za něco, co po pár měsících strčím do šuplíku a nahradím něčím více odpovídajícím mým potřebám.
      Jinak děkuji za doporučení, ale v podstatě nevím, co si z něj mám vzít – netuším co Vy fotíte a jaké Vy máte požadavky, takže informace o tom,, co používáte Vy, je mi celkem k ničemu. Stejně tak doporučení „univerzální zoom“.

    • #18150
      Mýla
      Host

      Kupte set Nikon D3400 + 18-55 AF-P VR. Do začátku je ideální, nic do šuplíku dávat nebudete a cena je taktéž dobrá.

      https://www.digital24.cz/produkty-v-akci/nikon-d3400-18-55-af-p-vr.html?cjevent=33117931a23211e880cd00820a18050c

      • #18167
        Zuzana H.
        Host

        Mýla: Děkuji!

    • #18166
      Aleš
      Host

      Vážená paní Zuzano,
      poptáváte zde, tip na konkrétní objektiv, což je samozřejmě hloupost.
      Každý jeden fotograf má na objektivy jiné požadavky, takže nelze konkrétně
      říci, ten a ten objektiv je pro Vás ten nejlepší.
      Kolega Petr Vám nabídl svůj názor a vy mu na to dosti arogantně odpovíte,
      že Vám to je k ničemu. Tak celkem nechápu, proč si zde píšete o rady, když
      je vlastně nepotřebujete a sama víte co nechcete, prostě si pořiďte objektiv,
      co chcete…

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Nikon D3400’ nepřijímá nové odpovědi.