Nikon D3400 úprava fotek

Úvodní stránka Fotofórum Úpravy fotografií Nikon D3400 úprava fotek

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel MzM a poslední změna proběhla před 5 roky a 5 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #24149
   Martin
   Host

   Zdravím. Potřebuji poradit s úpravou fotek v RAW. používám Zoner 10 a fotka se mi při přechodu ze správce do editoru markantně změní. Zkoušel sem to nastavit v DNG konvertoru ale beze změny. Děkuji za ochotu.

  • #24160
   Mýla
   Host

   DNG máte, nainstalujte profily objektivu a fotoaparátu. V ZPS X se zadávají v modulu vyvolat (dříve RAW). Jinak RAW z principu vypadá barevně trochu jinak. Dále chyby redukce šumu a doostření.

   Výrazně doporučuji upgrade na ZPS X. Nebo to minimalne na 30 dni zkusit.

   • #24161
    Mýla
    Host

    Chybí… píší na mobilu 🙂

  • #24202
   Larry
   Host

   Dobrý den,
   variantu B ano, vyzkoušet trial 30dní zdarma. Pokud chcete profi editor (umíte se orientovat např. v photoshopu) tak zkuste Affinity.
   https://affinity.serif.com/en-gb/photo/desktop/
   Vyjde Vás to levněji než ZPS X. Bez měsíčního výpalného. Mimochodem, kdysi jsem měl „studentskou verzi ZPS18“ Jenom jaxi firma zapomněla napsat, že pro činnost je nutné být on-line. Taková trochu levárna, kterou jsme si nedomluvili.
   Než se do takových sw pustíte, zhodno´tte kvality svého monitoru, udělejte si kalibraci barevnou sondou. Je dobré mít několik přátel fotografů ve svém okolí a čas od času si ji půjčit.
   Pokud potřebujete rychlé úpravy zkuste třeba freeware editor
   https://www.getpaint.net/

   Dobré světlo a hezký víkend
   Larry

  • #24271
   MzM
   Host

   Moje zkušenost je taková, že je dobré na prvotní převod z RAW použít sw výrobce fotoaparátu, protože jen oni vědí, co z jejich stroje leze. Navíc mohou přímo aplikovat nastavení foťáku, takže fotky se jeví stejné jako v náhledu na foťáku. Samozřejmě s tím, že původní data jsou stále zachována k případnému zpracování RAWu programy třetích stran.
   Další zpracování pak podle toho, na co je kdo zvyklý.

   (Konkrétně nikoní NEF + Capture NX-D a co jsem viděl tak Canon a SONY produkty podobného rozsahu taky nejsou úplně špatné)

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Nikon D3400 úprava fotek’ nepřijímá nové odpovědi.