Nikon D3400 úprava fotek

Úvodní stránka Fotofórum Úpravy fotografií Nikon D3400 úprava fotek

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  MzM a poslední změna proběhla před 6 měsíci, 1 týdnem.

 • Autor
  Příspěvky
 • #24149

  Martin

  Zdravím. Potřebuji poradit s úpravou fotek v RAW. používám Zoner 10 a fotka se mi při přechodu ze správce do editoru markantně změní. Zkoušel sem to nastavit v DNG konvertoru ale beze změny. Děkuji za ochotu.

 • #24160

  Mýla

  DNG máte, nainstalujte profily objektivu a fotoaparátu. V ZPS X se zadávají v modulu vyvolat (dříve RAW). Jinak RAW z principu vypadá barevně trochu jinak. Dále chyby redukce šumu a doostření.

  Výrazně doporučuji upgrade na ZPS X. Nebo to minimalne na 30 dni zkusit.

  • #24161

   Mýla

   Chybí… píší na mobilu 🙂

 • #24202

  Larry

  Dobrý den,
  variantu B ano, vyzkoušet trial 30dní zdarma. Pokud chcete profi editor (umíte se orientovat např. v photoshopu) tak zkuste Affinity.
  https://affinity.serif.com/en-gb/photo/desktop/
  Vyjde Vás to levněji než ZPS X. Bez měsíčního výpalného. Mimochodem, kdysi jsem měl “studentskou verzi ZPS18” Jenom jaxi firma zapomněla napsat, že pro činnost je nutné být on-line. Taková trochu levárna, kterou jsme si nedomluvili.
  Než se do takových sw pustíte, zhodno´tte kvality svého monitoru, udělejte si kalibraci barevnou sondou. Je dobré mít několik přátel fotografů ve svém okolí a čas od času si ji půjčit.
  Pokud potřebujete rychlé úpravy zkuste třeba freeware editor
  https://www.getpaint.net/

  Dobré světlo a hezký víkend
  Larry

 • #24271

  MzM

  Moje zkušenost je taková, že je dobré na prvotní převod z RAW použít sw výrobce fotoaparátu, protože jen oni vědí, co z jejich stroje leze. Navíc mohou přímo aplikovat nastavení foťáku, takže fotky se jeví stejné jako v náhledu na foťáku. Samozřejmě s tím, že původní data jsou stále zachována k případnému zpracování RAWu programy třetích stran.
  Další zpracování pak podle toho, na co je kdo zvyklý.

  (Konkrétně nikoní NEF + Capture NX-D a co jsem viděl tak Canon a SONY produkty podobného rozsahu taky nejsou úplně špatné)

Téma ‚Nikon D3400 úprava fotek’ nepřijímá nové odpovědi.