Nikon D3400 vs systémový kompakt

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Nikon D3400 vs systémový kompakt

  • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Mýla a poslední změna proběhla před 6 roky a 3 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #13605
      Tomáš
      Host

      Dobrý den,
      už nějakou dobu fotím rád na mobil, a rozhodl jsme se, že si koupím nějaký fotoaparát. Jsem student, tak mám zatím omezený rozpočet, ale počítám, že v budoucnu do toho, dám víc peněz. Měl jsem vybranou zrcadlovku Nikon D3400, ale známý mi poradil spíš systémový kompakt. Já jelikož počítám s tím, že se moje investice budou zvyšovat (i koupí lepšího těla), tak si myslím, že pro mě bude lepší zrcadlovka. Chtěl bych vědět váš názor.
      Děkuji za odpověď

    • #13610
      Aleš
      Host

      Zdravím Tomáši,
      ono při koupi fotoaparátu záleží, co budeš převážně fotit a od toho
      by se měl odvíjet vhodný výběr. Zda systémový kompakt, bezzrcadlovka,
      nebo zrcadlovka a také objektiv(y)…

    • #13616
      Mýla
      Host

      Dobrý den,

      Nikon D3400 je jistě skvělý fotoaparát, ale pokud chcete tzv. „růst s foťákem“, tak tento Nikon asi není úplně nevhodnější volba, a to kvůli omezeným možnostem kontroly fotoaparátu…. mně by třeba vadilo, že nemá výklopný a dotykový displej či že nemá expoziční bracketing….

      Na druhou stranu, defaultní JPEGy „rovnou z foťáku“ jsou dle mého opravdu pěkné, lepší než třeba u Canon 200D, který bych jinak doporučil spíš…

      Co třeba Nikon D5600?

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Nikon D3400 vs systémový kompakt’ nepřijímá nové odpovědi.