Nikon D5200 a objektiv Sigma

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám Nikon D5200 a objektiv Sigma

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Daniela a poslední změna proběhla před 7 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #8683
   Daniela
   Host

   Zdravím vás,
   mám 10 let odfocených na kompaktech a nyní rok a půl vlastním Nikon D5200, k tomu objektiv Nikon 35mm f1.8G a setový 18-105mm. Zalíbila se mi nyní poměrně nová Sigma 50-100mm ART, protořen jsem se focením ustálila na portrétech, a oceňuji jeho světelnost, ale cenově jsou tělo a objektiv někde jinde, máte někdo zkušenost s levným tělem a poměrně dražším objektivem, vyplatí se mi investice do objektivu ? Děkuji

  • #8685
   Honza
   Host

   Objektiv bude mít určitě špičkové parametry, to bez diskuse. Také jsem se o něj jednu dobu zajímal, sice jako Canonista, ale nakonec jsem koupil pevná skla 50mm f/1.4 a 85mm f/1.8. Jednak se daly pořídit skoro za poloviční peníz (Nikon je má ale o něco dražší a jejich kvalitu neumím posoudit) a pak jsou do budoucna použitelná na i na full frame (což nemusí být parametr, pokud například plánujete zůstat u APS-C). Na pováženou je i 82mm filtrový závit a 1,5kg hmotnosti objektivu. Ta mne odradila asi nejvíc. Rozdíl mezi 2kg fotoaparátu s touto Sigmou a 3/4 kg foťák s pevnou 50-kou je docela velký.

  • #8687
   MzM
   Host
  • #8692
   Daniela
   Host

   Děkuji za odpovědi, spíš jsem se chtěla zeptat jestli by byl výsledek focení s tímhle objektivem a mým Nikon d5200 a tímto objektivem a třeba Nikon d500 propastně rozdílný. Zda se mi více k foťáku nevyplatí třeba sklo 85mm f 1.8 nebo 50mm f1.8

  • #8708
   Honza
   Host

   Určitě nemějte obavu z fotoaparátu vs. kvalita fotek. Dle mého názoru budou ty obrázky za běžných podmínek srovnatelné. Podle serveru DxOMark mají oba v podstatě stejné obrazové vlastnosti. Fotoaparáty se liší hlavně funkcemi a hejblaty, ale obrazový výstup by měl být srovnatelný. Při portrétech nebudete používat nijak extrémně vysoké ISO a rychlost autofokusu, počty ostřících bodů a snímků za sekundu také oželíte.

   Na APS-C snímači je velmi šikovné ohnisko těch 50mm. V exteriéru pak můžete využít i 85mm, případně delší. Ta Sigma má výhodu ve variabilitě, což se Vám může hodit v případě, kdy nemáte možnost si popojít a fotit z jiného místa, případně nechcete přehazovat objektivy. Obrazovou kvalitou by měla být na úrovni pevných skel. Pevná skla jsou zase menší, lehčí, skladnější a podle počtu mohou být i levnější. Zamyslete se nad tím, kolik ohniskových vzdáleností by pro Vás bylo použitelných, všechny jsou v podstatě nastavitelné Vaší setovým zoomem 18-105mm, takže byste je měla mít vyzkoušené nebo je vyzkoušet můžete. Rozhodoval bych se spíš podle toho, jestli preferujete univerzálnost nebo naopak výhodu menších a lehčích objektivů, protože kresbou by na tom měly být opět podobně.

  • #8884
   Daniela
   Host

   Děkuji Honzo za odpověď ! 🙂 Určitě ještě popřemýšlím nad výběrem objektivu, ale je fakt že ty menší lehčí jsou při focení osob v extreiéru přece jenom praktičtější.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
 • Téma ‚Nikon D5200 a objektiv Sigma’ nepřijímá nové odpovědi.