Nikon d5600 versus Canon 77d ve tmě

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Nikon d5600 versus Canon 77d ve tmě

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Honza a poslední změna proběhla před 6 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #13648
   Sylva
   Host

   Dobrý den,
   mám již delší dobu Canon 1000d a chtěla bych nový foťák, výběr jsem zúžila na Nikon d5600 a Canon 77d. Cestuji, většina fotek bývá bohužel v podvečer nebo osvícené objekty ve tmě, to je asi primární hledisko, který by na to byl lepší. Dále jsem spíš „tlačítkový“ typ než hledání nastavení v menu (zde dle recenzí by to byl asi Canon, ale možná je to subjektivní z důvodu současného foťáku, který mi léta vyhovoval.) Z pohledu nižší váhy a výdrže baterky, na což také koukám, je to zase Nikon. Prosím o radu, jaký by byl vhodnější (dcera na něm chce točit video, proto jsem se rozhodla pro tyto řady z důvodu výklopného displeje, time lapse atd.). Další dotaz – pokud bych se rozhodla pro Canon 77d, mohla bych koupit jen tělo a použít k němu stávající „Canon zoom lens EF-S 18-55 mm 1:3,5-5,6 IS, průměr 58 mm“ nebo to není možné? Děkuji mnohokrát za radu, hezký den, Sylva

  • #13655
   Honza
   Host

   Papírově obrazově by měl být o chlup lepší ten Nikon D5600, reálně těžko říct. Nicméně oba na tom budou oproti Vášemu současnému fotoaparátu o poznání lépe. Ohledně „čudlíkového“ ovládání je na tom zase lépe Canon 77D, umožní Vám rychlými volbami nastavit více věcí. Stejně tak je Canon 77D o něco lepší volba pro natáčení videa. Váš starší objektiv samozřejmě použít na novém těle půjde, jen ty poslední verze STM jsou opticky kvalitnější a hlavně z pohledu natáčení videa nesrovnatelně rychleji ostřící.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Nikon d5600 versus Canon 77d ve tmě’ nepřijímá nové odpovědi.