Nikon D5600 vs Canon EOS 200D

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Nikon D5600 vs Canon EOS 200D

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  Pavel a poslední změna proběhla před 1 měsícem.

 • Autor
  Příspěvky
 • #33140 odpověď

  Denisa

  Dobrý den, zvažuji koupi fotoaparátu a nemohu se rozhodnout mezi těmito dvěma typy. S fotografováním zrcadlovkou budu začínat. Ráda bych radu, který z nich je vhodnější. Co se týká focení – nejvíce budu zřejmě fotit pěvecké soutěžní akce, detska muzikálová představení apod. Samozřejmě i něco pro zábavu, ale toto bude asi největší sbírka fotek. 🙂 Zároveň potřebuji natočit v ramci takových akcí i video.

  Děkuji za váš čas a rady. 🙂

  Denisa

 • #33158 odpověď

  Mýla

  V tom případě bych doporučil Canon 250D.

 • #33195 odpověď

  Denisa

  Dobrý den,

  vzhledem k doporučení Canon EOS 250D, pochopila jsem u něj, že je zde rychlejší procesor, kvalitnější video a delší výdrž baterie. Zeptám se tedy takto, byl by tento set pro začátek dostačující? https://www.digital24.cz/digitalni-fotoaparaty/digitalni-fotoaparaty/zrcadlovky/canon-eos-250d-18-55mm-is-stm-55-250-is-stm.html?gclid=EAIaIQobChMI85CvhKKE5AIVEVXTCh1fjwvCEAkYCCABEgIx7fD_BwE Případně, dočetla jsem se, že se vyplatí i pevný objektiv 50mm. Stačí jej dokoupit později?

  Děkuji. 🙂

 • #33198 odpověď

  Denisa

  Ještě tedy navážu na předchozí komentář, je skutečně lepší koupit novější typ 250D než starší 200D? Případný tip jaký další objektiv případně pořídit ocením. 🙂 Rozhodně pro začátek chci set fotoaparát + 2 objektivy.

 • #33253 odpověď

  Pavel

  Deniso, berte 250D. Prostě je novější, ale pro vás je důležitější to, že podporuje video ve 4k. Nevím zdali to momentálně využijete, ale do budoucna se to může hodit.

  Objektivy jsou v pohodě, jsou to STM, takže jsou vhodné pro natáčení videa. S dalším objektivem nespěchejte. Předpokládám, že na to co chcete fotit využije především 18-55. Uvidíte jaké budou fotky a které ohnisko vám nejvíce vyhovuje a teprve pak řešte další objektiv. Záleží na tom, v jakých podmínkách budete fotit, do špatného světla se vám bude hodit něco pevného s lepší světelností. Nezapomeňte na to, že 250 je Aps-c takže pokud budete chtít nějakou pevnou 50mm tak její ekvivalent pro aps-c je cca 35mm .

Odpověď na: Nikon D5600 vs Canon EOS 200D
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">