Nikon DL 24-500 / Nikon 5600 / Canon 77D / Canon 80D

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Nikon DL 24-500 / Nikon 5600 / Canon 77D / Canon 80D

  • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Radek a poslední změna proběhla před 7 roky.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #9502
      Radek
      Host

      Dobrý den,
      prosím o Váš názor na otázku jaký fotoaparát pořídit ze 4 uvedených? Už několik měsíců čtu recenze a když už jsem rozhodnutý nějaký koupit, dozvím se nové info a začínám znovu. Doposud jsem používal Panasonic DMC-FZ18 s focením přes displej, a to s maximální spokojeností, ale narážel jsem na problém při focení maturitních plesů, tanečních, v jeskyni, prostě tam, kde je nedostatek světla. Je mi jasné, že ultrazoom Nikon DL 24-500 zavrhnete jako první. Chtěl bych se posunout výš a koupit lepší amatérskou zrcadlovku. Jezdím s autobusem, takže fotím i architekturu, přírodu, rodinu, ale umím si přestavit fotit i sport a zvířata. Vzhledem k možnosti natáčení videa se mi kvůli plynulejšímu ostření jeví lepší Canon s objektivem 18-135 mm IS USM než Nikon 5600 + 18-140mm VR.
      V tuto chvíli u mne „vede“ set nového Canonu 77D + 18-135mm IS USM, pak ex.blesk Canon Speedlite 430 EX III RT, objektiv Canon EF 50 mm f/1,8 STM, sada filtrů a čištění, DO spoušť. Nepoužívám focení do RAWu, ale třeba bude vhodné se naučit foto upravovat v tomto formátu.
      Pokud bych nastřádal další peníze, tak pro focení zvířat bych si koupil starší verzi Tamron 150-600mm f/5-6,3 Di VC USD Canon.
      Závěrem mám ještě jeden dotaz ke světelnosti objektivů. Má smysl kupovat drahé „světelnější“ širokoúhlé objektivy 10-18mm f/kolem 2,8 nebo stačí Canon 10-18mm f/4,5-5,6 IS STM, který musím kvůli větší hloubce ostrosti stejně zaclonit na f/8, právě pro focení tanečních , maturitních plesů, jeskyně apod.?
      Bohužel mám obavy, že i přes pořízení skvělé techniky skončí fotografie zapomenuté na pevném disku, ale to asi znáte ?

      Moc děkuji za Vaše názory.
      Radek

    • #9625
      Jan Rybář
      Správce

      Dobrý den, omlouvám se za pozdní odpověď.

      Canon 77D jsem zatím pořádně nezkoušel, tedy nehomu soudit, ale dle mého to bude varianta velmi rozumná. Jen se bojím, že onen Nikon D5600 ho bude předbíhat v poměru cena / výkon, protože obvykle tyto Canony nemají rozumné sety, tedy bude třeba za něj zaplatit relativně více… Více budu vědět, až ho vyzkouším…
      Jinak s objektivy bych to moc nepřeháněl, ne každý by souhlasil, ale obecně opravdu stačí (kvalitou i rozsahem) právě ono „nudné“ 18-55 a cca 55-250 mm…
      Zdravím,
      JR

    • #9667
      Radek
      Host

      Dobrý den pane Rybáři,
      moc děkuji za Vaši odpověď, ale už jsem nevydržel čekat a před 5-ti dny objednal set Canon 77D + 18-135mm IS USM na jednom e-shopu (asi nesmím jmenovat a dělat reklamu) za 31 400,-Kč. Měl by být za 14 dní. Pokud budete chtít, mohu Vám jej zapůjčit k otestování.
      Také jsem si dnes dle Vaší rady koupil knížku „Fotografování“ – děkuji za tip.
      S pozdravem
      Radek Černý

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Nikon DL 24-500 / Nikon 5600 / Canon 77D / Canon 80D’ nepřijímá nové odpovědi.