Nikon nebo canon??

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Martin R. a poslední změna proběhla před 6 roky a 11 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #10463
   Aneta
   Host

   Dobry den chtela bych se zeptat. Budeme kupovat 2 zrcadlovky jednu pro me a jednu pro manzela. Manzel chce Nikon 7100 a ja spise canon 77d.Potrebujeme 2 protoze budeme chodit na fotokurzy a chceme se tomu zacit venovat. On spise pro zabavu a ja bych se tim chtela zivit. Rekla jsem mu ze se podivam na nejaky nikon aby jsme si mohli vymenovat objektivy a rozhodnu se. Jenom ze si uz nevim rady prijde me ze canon ma lepsi objektivy a celkove me prijde lepsi. Poradite me nekdo co koupit prosim? Popripadne jakej objektiv k tomu. Dekuju moc .

  • #10465
   Honza
   Host

   Nevím, jestli má Canon lepší objektivy, kvalitu Nikoňáckých nedovedu posoudit, ale rozhodně si myslím, že má Canon minimálně lepší nabídku zajímavých a kvalitních objektivů za poměrně příznivou cenu, čímž se dá nějaký peníz ušetřit. Navíc, pokud by se Vám povedlo domluvit na stejném výrobci, tak ušetříte další peníze tím, že nebudete pořizovat plně duplicitní výbavy a můžete si některé vybavení (nejen objektivy, ale třeba externí blesky, v ideálním případě třeba i nabíječky, akumulátory, …) půjčovat. V tomto ohledu se třeba výborně kombinují řady 7D, případě 70D, 80D APS-C zrcadlovek s FF modely 6D, případě 5D a spousta lidí používá z různých důvodů obě těla … Navíc mi přijde, že model Nikon 7100 už ledacos pamatuje a zvážil bych, jestli se do něho v dnešní době vyplatí investovat (k tomu ještě třeba něco napíše někdo, kdo Nikony zná) …

  • #10467
   Martin R.
   Host

   Obě značky nemůžu vzájemně porovnávat (nejdu s davem – fotím Pentaxem), ale určitě si do rodiny nekupujte přístroje dvou různých značek. Z řady praktických důvodů je výhodnější vlastnit v rodině pouze jednu značku. Dceruška nedala na mé dobře míněné otcovské rady a pořídila si Nikon, teď pro něj draze dokupuje vybavení, které jsem jí mohl jako milující tatínek půjčit.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Nikon nebo canon??’ nepřijímá nové odpovědi.