Nová zrcadlovka pro začátečníka – road trip USA

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Nová zrcadlovka pro začátečníka – road trip USA

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Honza a poslední změna proběhla před 6 roky a 2 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #14904
   Josef
   Host

   Dobrý den, s přítelkyní plánujeme road trip po USA a jsme pevně rozhodnutí, že si koupíme zrcadlovku pro zachycení těch krásných momentů. Rádi fotíme krajinu a různé scenérie. Cenový limit cca do 15 tis za nějaký set, aby se nemuselo nic navíc dokupovat. Jaký model byste prosím doporučil? Četl jsem recenze na NIKON 3400, kde jste mě nakonec asi odradil tím, že má slabý blesk, což je prý dost důležité pro focení venku za slunečného počasí (toto jsem ani netušil :)). Je tedy prosím nějaká alternativa k tomuto modelu, který by byl na stejné úrovni, co se týká obrazový kvality, velikosti (kompaktnosti), ale bez špatného blesku?
   Další otázka se týká objektivu, zda pro krajinu stačí základní setový 18-55mm nebo se pro krajinu hodí jiný?
   Moc děkuji za radu.
   J.

  • #14919
   Mýla
   Host

   Canon EOS 200D + EF-S 18-55 DC III za cca 15 500 Kč … GN = 9,8
   Nikon D3300 + AF-P 18-55 VR za cca 12 500 Kč … GN = 12

   Blesk se hodí pro případ, že fotografovaný má v obličeji stín a krajina za ním je hodně jasná. S výše zmíněnými fotoaparáty besknete na clonové číslo 4 místo na metr a tři čtvrtě (D3400) na dva a půl metru (200D) resp. na metry tři (D3300).

   Ale já bych se toho Nikonu D3400 zas tak nebál 😉

  • #14975
   Honza
   Host

   Já bych se s tím interním bleskem taky vůbec netrápil. Na fotografování krajiny ho nepoužijete, je to spíš na přiblesknutí postavy proti slunci, ale s tím interním je to stejně spíše pro zlost …

   Většinu fotografií vyfotíte tím základním zoomem 18-55mm, ale při takovéto delší cestě se může hodit ještě i teleobjektiv (něco 55-250mm) pro nějaký detail nebo i na portrét se dá využít. Ale s tím už se do 15.000,- asi nevejdete … Pokud se Vám tedy ten Nikon líbí a vadí vám jen interní blesk, tak si ho klidně kupte. Alternativa k Nikonu by mohl být Canon 100D + EF-S 18-55 IS STM (to IS STM je celkem podstatné, starším verzím s označením DC se již spíše vyhněte), který stojí obdobné peníze.

   A určitě si dokupte do brašny / batohu druhý akumulátor na výměnu …

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Nová zrcadlovka pro začátečníka – road trip USA’ nepřijímá nové odpovědi.