Objektiv k D3400

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  MzM a poslední změna proběhla před 1 rokem, 4 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #16269

  Štěpán

  Dobrý den,
  Mám D3400 se seťákem. Jsem začátečník, ale už poznávám nedostatky seťáku a vím, že v budoucnu by to chtělo nahradit něčím lepším, ale v tuto chvíli je pro mě prioritou koupit něco „delšího”. Žel studentský rozpočet i znalosti jsou omezené, tak bych v tuto chvíli bral i něco z druhé ruky, když bude cena příznivá (klidně nabízejte :-D), ale hlavně bych se chtěl zeptat, jak poznám, jaký objektiv se bude s D3400 kamarádit. Nikde jsem nenašel, jak poznat, jestli na ten konkrétní foťák vůbec půjde namontovat…(možná jsem jen blbej a slepej :-)).

  Děkuji za rady a tipy,
  Štěpán

 • #16279

  MzM

  Jestli jde o cenu, tak zkuste nikon 55-200 VR. Jsou to povedené objektivy.

  S fungováním objektivů – úplně zjednodušeně bude na D3400 fungovat všechno co má bajonet F-mount a v názvu “AF-S”.
  Pokud je v názvu AF, nebude fungovat automatické zaostřování, pokud je v názvu AF-P je potřeba se podívat/zeptat, jestli D3400 s daným objektivem umí fungovat. To platí pro objektivy od nikonu. Pokud jde o objektivy jiného výrobce (např oblíbený Tamron 17-50/2,8, různé sigmy a td), je potřeba se doptat, ale většinou fungují. Nejjednodušší je zkusit.

 • #16288

  Štěpán

  Děkuji za hezkou a jasnou odpověď 🙂

 • #16324

  MzM

Téma ‚Objektiv k D3400’ nepřijímá nové odpovědi.