objektiv k nikon d 5500

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám objektiv k nikon d 5500

  • Toto téma obsahuje celkem 10 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Daniela a poslední změna proběhla před 7 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 vláken odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #8317
      tomáš
      Host

      Ahoj,budu si pořizovat Nikon d5500.Kamarád,který se focení věnuje,mě přesvědčuje,abych si k němu pořídil objektiv nikon 18-200 f3.5-5.6. https://www.megapixel.cz/nikon-18-200mm-f35-56-g-af-s-d-xnikkor-ed-vr-ii Je opravdu tak dobrý,abych za něj dal 20 tisíc?Nebo jakou alternativu by mi kdo z vás doporučil? Díky za rady..

    • #8325
      tomáš
      Host

      Jan Rybář,poraď,prosím 🙂 Nebo mi postačí ten setový 105?

    • #8328
      MzM
      Host

      Já bych napřed vyzkoušel setový 18-105 a podle zkušeností s ním (chci delší ohnisko, světelnější, rychlejší,….) bych se rozhodoval dál. Koupit hned 18-200 může být zklamání. Zvlášť za ty peníze.
      Obecně, vždycky je něco za něco. Pokud je objektiv univerzální, co se týče ohniska, musí být kompromisy v kvalitě/světelnosti. Bylo tu (a nejen tu) o tom napsáno mnoho.

    • #8329
      tomáš
      Host

      Děkuji MzM !

    • #8341
      Jan Rybář
      Správce

      Tomáši, moc se omlouvám, že odpovídám až nyní, toulal jsem se po kopcích na Ukrajině a pak nestíhal. MzM to už napsal za mě – já jsem v tomto poměrně radikální a tyhle univerzální objektivy lidem dost kategoricky rozmlouvám, tuhle jsem u jedné kolegyně mále zešílel z Canou 18-200 nebo tak něco, neostřilo to, nekreslilo to, hrůza. Tedy čím méně univerzální, tím lépe. Navíc: malý objektiv se opravdu hodně hodí právě na komplatních strojích typu Nikon D5500…
      Držím palce,
      JR

    • #8403
      Olda S.
      Účastník

      Souhlasím s předřečníky. I já bych se takovému superuniverzálu vyhnul. To už z principu nemůže fungovat. A i kdyby náhodou fungovalo, budete pořád nucen nosit velký a těžký objektiv a to i v situaci, kdy by bohatě stačil malý a lehký 18-55. Ty levné setové objektivy nejsou opticky tak špatné, jak se v mnoha diskuzích píše. Rezervy mají v kvalitě materiálů a v celkovém zpracování, ale nefotí věru špatně. Pokud byste přesto chtěl něco univerzálnějšího než obyčejný 18-55, tak se podívejte na starý a osvědčený Nikon 18-105. Nevím , jak si bude rozumět s rozlišením té D5500, ale na mém prvním Nikonu D90 podával skvělé výkony.

    • #8445
      tomáš
      Host

      Ahoj všichni,moc vám děkuji za názory a rady!Dospěl jsem nakonec k názoru pořídit si zatím ten 105 a časem po vlastních zkušenostech přikoupit ,nebo rovnou nahradit něčím řekněme kvalitnějším 🙂 A kdybych nebyl líný,nebo byl více bystrý,všiml bych si,že k tomuto tématu bylo opravdu hodně napsáno v otázkách pode mnou.Děkuji 🙂

    • #8827
      Tomas
      Host

      Ahoj, také teď řeším sklo k D5500 a rozhoduju se mezi Sigmou 17-70 f/2,8-4,0 DC Macro OS HSM Contemporary a Nikon 16-80mm f/2,8-4,0E AF-S DX ED VR. Podle recenzí mi je jasné, že ta 16-80 bude o chlup lepší, nicméně stojí ten chlup za více než dvojnásobek ceny Sigmy? (12k Sigma vs. 27k Nikon po cashbacku). Nebo vzít D5500 v setu s 18-55 a pak se případně rozhodnout pro něco lepšího? Jde hlavně o focení na cestách / venku. Díky moc za případné rady, Tom

    • #8830
      Honza
      Host

      Jestli přemýšlíte o koupi kvalitnějšího základního zoomu, tak zvažte ještě Sigmu 17-50 f/2.8, která je také v cenové relaci 12.000,-, má lepší kresbu než Sigma 17-70 a navíc světelnost 2.8 v celém rozsahu ohnisek, což pak oceníte zejména na delším konci. A nezapomeňte na teleobjektiv, ať se na cestách nepřipravíte o spoustu zajímavých snímků …

    • #8831
      Olda S.
      Účastník

      Kromě velmi drahého Nikonu 16-80/2,8-4 stojí za úvahu i starší Nikon 16-85/3,5-5,6. Světelností sice nevyniká, ale kresbou a mechanickým provedením je „téměř“ dokonalý. Obě zmíněné Sigmy jsou v porovnání s tímto objektivem opticky horší. Tento objektiv mám už druhý (o první jsem hloupě přišel), v dané cenové relaci (cca 16 000) asi ostřejší sklo pro Nikon neexistuje¨.

    • #8834
      Daniela
      Host

      ahoj, jsem prvnička v pořizování zrcadlovky. Rozhodnutá jsem pro Nikon, váhám mezi D5500 a novější verzí D5600. D5500 lze koupit v setu s 18-140 mm VR za cca. 25 tis. a D5600 s Tamron 18-200 mm f/3,5-6,3 Di II VC za 26 tis. Hodně cestujeme natěžko a řešíme každé deko, ale i tak se nějak selským rozumem kloním k názoru, že čím zdánlivě širší možnosti využití zřejmě musí ubírat na kvalitě. Pomůžete mi někdo v rozhodování? Kloním se k variantě D5500, ale nevím si rady s objektivem. Pořídit základní 18 – 55 + další nebo zvolit 18 -140 mm ? Předem moc díky a omlouvám se za technickou neohrabanost

Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 vláken odpovědí
  • Téma ‚objektiv k nikon d 5500’ nepřijímá nové odpovědi.