Objektiv k Nikon D3200

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám Objektiv k Nikon D3200

  • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Kateřina a poslední změna proběhla před 6 roky a 2 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #14372
      Kateřina
      Host

      Dobrý den, mám rozbitý objektiv u Nikonu D3200 (setový Nikkor 18-55 mm). Jiný objektiv nemám, takže si potřebuji koupit nový. Jsem opravdový začátečník, který moc nerozumí parametrům a nastavení foťáku (ale napravím to) – jaký objektiv byste mi doporučili? Uvažuji nad 18-105 mm nebo nad 50mm f/1.8. Nebo si mám opět koupit setový 18-55? Foťák používám na osobní, ale i pracovní účely – fotím hlavně portréty, větší skupiny lidí, detaily. Žádné krajiny. Limit mám do 10 tisíc. Moc děkuji za radu.

    • #14400
      MzM
      Host

      Jestli vyhovoval 18-55, zkuste z bazaru za pár korun koupit zase 18-55 (na paladixu kolem 1000 Kč). Samotný 50/1.8 není moc použitelný (i když na portréty jo). 18-105 je sice starší, ale povedený objektiv. Je trochu těžší jak 18-55, kdyby to byl limit. U 18-55 pozor na AF-P. Nevím, jestli D3200 umí AF-P ovládat (elektronické ovládání VR a AF…).

    • #14426
      MzM
      Host

      ..jak moc je objektiv rozbitý? Že bych se v něm „porýpal“ – je to takový můj koníček 🙂 . Neslíbím opravu, ale povést se může. Za dvě piva a poštovné, co?

    • #14427
      Kateřina
      Host

      Děkuji Vám za odpověď, už jsem zainvestovala do 18-105 mm, snad se s ním naučím zacházet. Časem budu určitě toužit zase po pevné padesátce :). Věděl byste, prosím, o bazaru, kde bych mohla bez obav někdy v budoucnu něco pořídit? Mám strach se po internetu domlouvat s někým neznámým na prodeji, poslat hromadu peněz předem na účet a pak trnout strachy, jestli to nebyly vyhozené peníze a přijde mi ta věc nepoškozená a funkční.

    • #14428
      Kateřina
      Host

      Díky moc, popřemýšlím o tom, možná bych do toho šla :). Jak moc rozbitý je vlastně nevím, nerozumím tomu. Nejde zoomovat, zdá se mi, že se uvolnila čočka. Pán ve Fotolabu mi říkal, že oprava by vyšla cca na stejno jako koupě nového 18-55.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Objektiv k Nikon D3200’ nepřijímá nové odpovědi.