Objektiv ke Canonu EOS 100D – v sade nebo zvlast

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám Objektiv ke Canonu EOS 100D – v sade nebo zvlast

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Honza a poslední změna proběhla před 7 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #9099
   Jana Němečková
   Host

   Dobrý den,
   jsem úplný začátečník a chystám si koupit zrcadlovku Canon EOS 100D s objektivem 18-55mm. Někdo mi říkal, že si objektiv nikdy nemám kupovat u Canon sade, že to jsou ty nekvalitnější objektivy, kterých se chtějí zbavit a mám si ho zakoupit samostatně.
   Je to pravda, mne se to nezdá…
   Děkuji za odpověď.

   Jana N

  • #9102
   Olda S.
   Účastník

   Ty setové objektivy nejsou zdaleka tak špatné, jak někdo tvrdí. Jejich kvalita odpovídá ceně. Jistě existují objektivy kvalitnější, např. Canon EF-S 17-55mm f/2,8 IS USM, ale ten pořídíte za cenu dvakrát vyšší, než je cena samotného těla fotoaparátu Canon EOS 100D.

  • #9108
   Honza
   Host

   Také souhlasím, setového objektivu se do začátku vůbec nebojte. Pokud nekoupíte něco vysloveně hodně starého (s označením typu DC III), ale vezmete běžně prodávaný model s označením IS STM, tak byste neměla mít důvod k nespokojenosti. Získáte za nějaké cca. 3.000,- objektiv, který má cenu okolo cca. 6.000,-, se kterým se „naučíte fotit“ a pokud by Vám z nějakého důvodu časem nevyhovoval, tak ho můžete prodat (s velkou pravděpodobností i za víc peněz, než Vás v setu stál) a koupit si nějaký jiný objektiv třeba s rychlejším ostřením nebo světelnější, podle toho, co budete potřebovat. Ty rozdíly mezi setovými objektivy a těmi draššímy až tak velké nejsou. Když to vezmu hodně velkou oklikou, tak ty „kvalitnější“ Vám nabídnou třeba o 3-5% lepší kresbu za trojnásobnou cenu. Jejich síla je spíš v mechanickém provedení, rychlosti ostření a ve světelnosti, což pak oceníte, pokud budete potřebovat fotit nějaké rychlé děje nebo za špatných světelných podmínek. Spíš bych k tomu setovému pouvažoval o dokoupení například teleobjektivu (něco jako 55-250 IS STM), případně dobře použitelný je jako doplněk i pevný 50mm objektiv především na focení portrétů.

  • #9119
   Jana Němečková
   Host

   Děkuji za odpověď. Takže když je u objektivu název STM tak to je ten novější, nemusí tam být i to IS .
   Konkrétně jde o tuto sadu: https://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/canon-eos-100d/specifikace/#section

  • #9120
   Olda S.
   Účastník

   IS (Image Stabilizer ) je označení pro stabilizovaný objektiv. STM (Stepper Motor) je označení krokového motoru zaostřování. Objektiv u foťáku ve vašem odkazu má obě tyto vymoženosti.

  • #9125
   Honza
   Host

   Skoro bych se odvážil tvrdit, že mají v popisu chybu, že Canon ty nové setové objektivy 18-55 a 55-250 vyrábí pouze ve verzi IS STM a že STM bez IS se neprodávají … Každopádně by to měly být ty správné a jak píše Olda, měly by mít jak stabilizátor (IS), tak krokový motor (STM).

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
 • Téma ‚Objektiv ke Canonu EOS 100D – v sade nebo zvlast’ nepřijímá nové odpovědi.