Objektiv na svatbu

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Olda S. a poslední změna proběhla před 6 roky.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #16080
   mrajir
   Host

   Dobrý den,
   mám na Vás velkou prosbu, potřebuji poradit ohledně objektivu.
   Kamarád mě požádal, abych mu fotil svatbu (jako jediný fotograf) jelikož prý dělám pěkné fotky. Snažil jsem se mu tento nápad rozmluvit, jelikož si na rozdíl od něj uvědomuji tu zodpovědnost (a náročnost), ale také to, že nejsem žádný profík a fotím jen pro radost situace, kde o nic nejde.
   Bohužel jsem nakonec pod nátlakem dalších osob na tento nápad přistoupil, ale zároveň mě to dostalo do situace kde musím řešit, čím to budu fotit.
   Nedávno jsem byl nucen si koupit nový foťák a má volba padla nakonec na Nikon D5600 (Canon EOS 7D, který jsem měl před tím mi byl i s vybavením nedobrovolně odebrán z kufru v letadle). A jelikož mám D5600 chvíli nemám krom základních setových objektivů 18-55mm a 55-200mm nic jiného. Nejsem si jist zda dokáži hlavně s tou 18-55mm, kvůli horší světelnosti, na radnici kde bude špatné světlo bez brutálního nastavení ISO něco vyfotit.
   Proto bych chtěl poradit s výběrem objektivu hlavně na obřad (a následně i na probíhající oslavu, která bude také v místnosti).
   Přemýšlel jsem nad Tamron SP 17-50mm f/2,8 XR Di II VC jako hlavní objektiv s tím, že stávající 55-200mm bych použil pak na portréty (není to ideální, ale dávat dalších min. 15k za pevné sklo už je mimo mé možnosti).

   Moc děkuji za rady

  • #16094
   MzM
   Host

   Co si pomoct bleskem? Jestli nejsou na radnici vyloženě extrémně vysoké stropy nebo nevhodné barvy, mohlo by to pomoci. Aspoň u některých snímků. Tedy blesk externí, interní raději ten se blbě směruje jinam.

  • #16113
   mrajir
   Host

   Děkuji za názor, ale blesk na svatbu opravdu ne. Blesk používám pouze pro potlačení protisvětla a to ještě v momentech kdy si nemohu stoupnout jinak.

  • #16154
   MzM
   Host

   No, blesk není ideální. Jen jsem si vzpomněl na jednu svatbu, kde byla tma jak v rohu a i s hodně světelnými objektivy ISO lítalo do nebeských výšin.
   Stejně už máte vybrané, ne? 🙂

  • #16215
   Olda S.
   Účastník

   Tamron 17-50/2,8 by mohl být na svatbu dobrou volbou. Měl jsem ho, ostří dost pomalu a je hlučný, opticky je výborný. Alternativou by mohla být i Sigma 17-50/2,8, ta je na tom opticky možná o kousek hůř než Tamron, ale ostří mnohem rychleji a hlavně tiše.

   Správně použitý externí blesk bych tak kategoricky nezavrhoval. Jsou situace, kdy to bez něj skoro nejde.

   Pokud by ses časem do fotografování svateb víc ponořil a zůstal u formátu APS-C, skončíš u objektivů Sigma 18-35/1,8 a posléze i Sigma 50-100/1,8. S těmito skly jsem odfotil celou řadu svateb a žádný jiný objektiv mi nikdy nechyběl.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Objektiv na svatbu’ nepřijímá nové odpovědi.