Objektiv pro focení zvířat (koně, psi, kočky…)

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám Objektiv pro focení zvířat (koně, psi, kočky…)

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  David a poslední změna proběhla před 1 rokem, 1 měsícem.

 • Autor
  Příspěvky
 • #16640

  Magjeann

  Dobrý den, mohu poprosit o názor na tyto 2 objektivy, do kterého byste více šli? Popřípadě jaké jsou mezi nimi rozdíly?

  – Tamron SP 70-300 f/4-5.6 Di VC USM
  – Canon zoom 75-300mm 1:4-5.6 USM IS stabilitovaný

  Byl by to objektiv na focení zvířat, jak pohyb tak portrétové focení … pro canon

  Popřípadě jaký byste doporučili objektiv na portréty zvířat do 5 tis. Nemám problém koupit použitý.

 • #18477

  David

  Ten tamron mam na sony a za tu cenu hodně dobrý. Ale světelnost obou je nic moc, Canon nevím, ale tamron umí nemile překvapit aberací, pokud je na hraně, a to je při dané světelnosti a pohyblivým cílům hned. Konkrétně jsem s nim fotil dost parkurové ježdění, když píšeš o koních. Hodně jsem se natrápil s aberaci v kontrastech bílá překážka, tmavý kůň a pohyb… I za pěkného počasí to chtělo při časech kolem 1/500 ISO cca 800 a stejně ty výsledky byly jak kdy. V hale nepoužitelný, samozřejmě blesk v tomto případě nemůžeš vytáhnout, pokud nechceš dostat do nosu 🙂 .

  Osvědčil se mi líp Tamron SP 70-200 f.2,8. Vyvolat aberaci je umění a absence USD ostření sice je znát, ale ne zas tak moc, funguje to přijatelně v dané cenové… Tady zaleží i co umí tělo, sony a77 a a99 ostří excelentně.
  I na plnou díru a plnou délku se mi tohle sklo chová lip . Mám ho nejradši a pokračuji s nim i na FF a99 celkem v pohodě. Je dražší než ta třístovka, ale ještě to není až tak hrozné a má to smysl. Kratší nevadí, při pohledu na fotky ve finále je nejčastější ohnisko kolem 100 až 150, na všech akcích s koňmi. Plná délka zřídka .

Téma ‚Objektiv pro focení zvířat (koně, psi, kočky…)’ nepřijímá nové odpovědi.