objektiv

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #6319
   Petr
   Host

   Dobrý den,chci poradit jaký objektiv si mám vybrat,Canon EF 70-200mm f/4L USM,nebo Sigma 70-200mm f/2.8 APO EX DG HSM.použiji pro focení rodiny ,to zn.jak statické tak pohybové snímky.

  • #6322
   Martin
   Host

   Z obou zmíněných objektivů se můžu vyjádřit pouze k té Sigmě. Jedná se o kvalitní objektiv s vynikajícím poměrem ceny a výkonu. Ostří velmi rychle, tiše a přesně. Velmi dobře zvládá protisvětlo, téměř vůbec neaberuje a má nádherný bokeh (ze všech mých zoomů subjektivně nejhezčí). Kresba je při zaclonění na 4 až 5,6 výborná v rozsahu 70-135 mm, na delších ohniscích kreslí nejlépe na clonách 5,6 až 8. Její jedinou, ale zásadní slabinou je kresba na plnou světelnost 2,8. Ta se dá omezeně využívat pouze do cca 120 mm, na delších ohniscích je na plnou díru kresba špatná. Na plnou světelnost také dost vinětuje, ale není to žádná tragédie a trpí tím většina objektivů této kategorie.

   Objektiv Canon EF 70-200mm f/4L USM neznám, ale s ohledem na to, že se jedná o nejvyšší řadu „L“ se dá předpokládat, že půjde o velmi kvalitní objektiv, dobře použitelný již od plné světelnosti.

   Celkové resumé: pokud Vás při běžném rodinném focení neomezuje světelnost „pouze“ 4, bude Canon dobrou volbou. Pokud hodláte fotit i ve zhoršených světelných podmínkách na clonu 2,8 a současně nechcete dělat výstavní zvětšeniny, bude Sigma lepší. Pokud chcete fotit při zhoršených podmínkách a současně vyžadujete nekompromisní kvalitu snímků i na cloně 2,8 „trošku“ si našetřete na Canon 70-200/2,8.

  • #6326
   Jan Rybář
   Správce

   Petře, zdravím – já tu Sigmu osobně neznám, ale chci se seznámit, protože jsem o ní slyšel jen dobré. Onen Canon mám doma a mám ho rád, protože skvěle kreslí a je skladný/lehký ve srovnání se světelnějšími verzemi, které ovšem stojí cca dvakrát až čtyřikrát (stabilizovaná), což je třeba faktor při cestování docela podstatný…
   JR

  • #6339
   Olda S.
   Účastník

   Pro běžné rodinné focení bych preferoval spíš zmíněný Canon. Vláčet se s těžkou Sigmou, jejíž plnou světelnost podle Martina stejně nelze využít, se mi zdá zbytečné.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Téma ‚objektiv’ nepřijímá nové odpovědi.