Objektivy k zrcadlovkám

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám Objektivy k zrcadlovkám

Označeno štítky: 

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Jan Rybář a poslední změna proběhla před 4 roky, 6 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #2988

  JIMA
  Účastník

  Dobrý den, ráda bych se ještě více dozvěděla, kdy použít objektiv Canon 18-55 mm a kdy 55-200 mm. Mohl byste uvést více konkrétních příkladů?

 • #2989

  Jan Rybář
  Moderátor

  Dobrý den,
  vysvětlil opravdu do podrobna podstatu používání obou objektivů by bylo na trochu déle, než je tu možné, nicméně: širokoúhlý objektiv (18-55mm, a to spíše k těm 18mm) se obecně používá pro typy záběrů, kdy do fotky potřebujeme nacpat atmosféru a víc “vrstev příběhu”… O tom se podrobně můžete dočíst třeba v tomto článku
  Objektiv druhý, 55-250mm, má užití ve dvou případech. První je zjevný: když potřebujete něco přiblížit (slona, dítě, horu), druhým je zjevný méně, přesto důležitý: v portrétech – portrétní fotky se fotí tak, že si focenou postavu přiblíže z několika metrů (tedy nejdete blízko, jak mnozí chybně činí…).
  Tak jako tak se vlastně bez toho druhého “dlouhého” nedá moc žít a šikovné je tedy si hned oba koupit v základním zrcadlovkovém setu…
  Tak ať se daří,
  JR

Téma ‚Objektivy k zrcadlovkám’ nepřijímá nové odpovědi.