Objektivy k zrcadlovkám

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám Objektivy k zrcadlovkám

Označeno štítky: 

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Jan Rybář a poslední změna proběhla před 9 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #2988
   JIMA
   Účastník

   Dobrý den, ráda bych se ještě více dozvěděla, kdy použít objektiv Canon 18-55 mm a kdy 55-200 mm. Mohl byste uvést více konkrétních příkladů?

  • #2989
   Jan Rybář
   Moderátor

   Dobrý den,
   vysvětlil opravdu do podrobna podstatu používání obou objektivů by bylo na trochu déle, než je tu možné, nicméně: širokoúhlý objektiv (18-55mm, a to spíše k těm 18mm) se obecně používá pro typy záběrů, kdy do fotky potřebujeme nacpat atmosféru a víc „vrstev příběhu“… O tom se podrobně můžete dočíst třeba v tomto článku
   Objektiv druhý, 55-250mm, má užití ve dvou případech. První je zjevný: když potřebujete něco přiblížit (slona, dítě, horu), druhým je zjevný méně, přesto důležitý: v portrétech – portrétní fotky se fotí tak, že si focenou postavu přiblíže z několika metrů (tedy nejdete blízko, jak mnozí chybně činí…).
   Tak jako tak se vlastně bez toho druhého „dlouhého“ nedá moc žít a šikovné je tedy si hned oba koupit v základním zrcadlovkovém setu…
   Tak ať se daří,
   JR

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Objektivy k zrcadlovkám’ nepřijímá nové odpovědi.