odolnosť fotoaparátu voči zmenám teplôt

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? odolnosť fotoaparátu voči zmenám teplôt

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Honza a poslední změna proběhla před 6 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #14688
   Tomáš
   Host

   Ahojte,

   má význam pri výbere fotoaparátu (kvalitnejší kompakt, prípadne bezzrkadlovka) riešiť odolnosť voči prachu a vode hlavne z pohľadu používania v zime?
   Výrobcovia sa radi chvália že daný fotoaparát má weather sealing – na koľkých miestach je utesnený voči prachu a vode. Nikto z nich ale nedeklaruje odolnosť podľa normy – Ingress Protection, napríklad IP64.

   Keď človek v zime príde zvonku do vykúrenej budovy studený fotoaparát sa prudko zahreje a vyzráža sa na ňom vodná para. Pomôže v takomto prípade weather sealing? Vyberám fotoaparát na turistiku, aj zimnú, len neviem či má význam investovať do modelu ktorý je chránený voči poveternostným vplyvom.

   Momentálne mám Panasonic Lumix LX100 a uvažujem ho vymeniť za Canon G1-X III (keď klesne cena).
   Prípadne budem zvažovať bezzrkadlovku Sony a6x00, Fujifilm X-T2 alebo X-T20.
   U Sony je od verzie 6300 weather sealing.
   Fuji X-T2 má tiež weather sealing.

   Ďakujem za názor, skúsenosť, radu.

  • #14692
   Honza
   Host

   Tyto celkem běžné situace jako přechody z / do mrazu neřešte, s tím by si měly poradit všechny přístroje. Utěsnění byste měl řešit při focení v opravdu vlhkých / mokrých podmínkách (Amazonský deštný prales / déšť), tam to má opodstatnění … Pouze při tom přechodu ze zimy do tepla nechte fotoaparát trochu vytemperovat, aby se Vám odmlžil objektiv …

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚odolnosť fotoaparátu voči zmenám teplôt’ nepřijímá nové odpovědi.