Olympus m10 mk 2/3, nikon D5500/5600

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Olympus m10 mk 2/3, nikon D5500/5600

Označeno štítky: 

  • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Mýla a poslední změna proběhla před 6 roky a 6 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #12385
      Radek
      Host

      Dobrý den,
      chtěl bych vás požádat o pomoc s výběrem mého prvního pořádného fotoaparátu (dosud jen obyčejné kompakt) a začít se focení pořádně věnovat. Hodně mě zaujal Olympus OMD- M10 mk3 svou velikostí, která je pro mě poměrně dost důležitá a hodně se chválí ovladatelnost, což je dle mého názoru velmi důležité. Na druhou stranu zase všude chválí Nikon D5500/5600 za svou obrazovou kvalitu, což je to nejdůležitější.
      Je velký rozdíl v kvalitě fotek mezi Olympusem a Nikonem? Fotím jen pro radost a do rodinných alb (popř. sociální sítě), ale taky mně láká fotit v noci, což s kompaktem jsem dosud téměř nemohl a v tom se bojím menšího čipu u Olympusu. A taky, je rozdíl mezi Olympusem mk2 a mk3? U mk3 mě láká kvalitnější video, ale kromě toho mi přijdou téměř totožné.
      Budu moc vděčný za váš názor.

    • #12389
      Martin R.
      Host

      Rozdíl v kvalitě výstupu u menšího čipu bude, to je prostě fyzika. Ale při focení do rodinného alba a na sociální sítě ho nepoznáte.

    • #12435
      Jan Rybář
      Správce

      Radku, zdravím, na tohle odpoví různí lidé různě, ale pořád obecně platí, že ze zrcadlovek vytáhnete obecně lepší fotky (obecně = ne vždy, ale obvykle). Já osobně bych tedy spíš radit ty zrcadlovky, jsou to prostě „kombajny“, které převálcují mnohem víc než ty Olympusy… Což neznamená, že by se z nich nedalo něco dobrého vytáhnout… Jinak ano, ovladatelnost je opravdu velmi slušná, až nejlepší široko daleko…
      Tu verzi III jsem ještě neměl v ruce, tedy neumím posoudil, ale můj zběžný dojem je, že jde opravdu o změny více méně kosmetické…
      Držím palce,
      JR

    • #12457
      Mýla
      Host

      Olympus OM-D E-M10 mark iii používá starší senzor, stejný byl i v mark i, to je celkem vada na kráse, ale jinak je fotoaparát skvělý, dobře se ovládá, JPEGy mají krásné podání barev a fotoaparát má velmi „chytrý“ automatický režim focení (nekecám :))

      Pro rodinné focení je fotoaparát skvělou volbou, ještě lepší je možná koupit v bazaru mark ii, který je skoro stejný.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Olympus m10 mk 2/3, nikon D5500/5600’ nepřijímá nové odpovědi.