Olympus m10 mk 2/3, nikon D5500/5600

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Olympus m10 mk 2/3, nikon D5500/5600

Označeno štítky: 

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Mýla a poslední změna proběhla před 6 roky a 9 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #12385
   Radek
   Host

   Dobrý den,
   chtěl bych vás požádat o pomoc s výběrem mého prvního pořádného fotoaparátu (dosud jen obyčejné kompakt) a začít se focení pořádně věnovat. Hodně mě zaujal Olympus OMD- M10 mk3 svou velikostí, která je pro mě poměrně dost důležitá a hodně se chválí ovladatelnost, což je dle mého názoru velmi důležité. Na druhou stranu zase všude chválí Nikon D5500/5600 za svou obrazovou kvalitu, což je to nejdůležitější.
   Je velký rozdíl v kvalitě fotek mezi Olympusem a Nikonem? Fotím jen pro radost a do rodinných alb (popř. sociální sítě), ale taky mně láká fotit v noci, což s kompaktem jsem dosud téměř nemohl a v tom se bojím menšího čipu u Olympusu. A taky, je rozdíl mezi Olympusem mk2 a mk3? U mk3 mě láká kvalitnější video, ale kromě toho mi přijdou téměř totožné.
   Budu moc vděčný za váš názor.

  • #12389
   Martin R.
   Host

   Rozdíl v kvalitě výstupu u menšího čipu bude, to je prostě fyzika. Ale při focení do rodinného alba a na sociální sítě ho nepoznáte.

  • #12435
   Jan Rybář
   Správce

   Radku, zdravím, na tohle odpoví různí lidé různě, ale pořád obecně platí, že ze zrcadlovek vytáhnete obecně lepší fotky (obecně = ne vždy, ale obvykle). Já osobně bych tedy spíš radit ty zrcadlovky, jsou to prostě „kombajny“, které převálcují mnohem víc než ty Olympusy… Což neznamená, že by se z nich nedalo něco dobrého vytáhnout… Jinak ano, ovladatelnost je opravdu velmi slušná, až nejlepší široko daleko…
   Tu verzi III jsem ještě neměl v ruce, tedy neumím posoudil, ale můj zběžný dojem je, že jde opravdu o změny více méně kosmetické…
   Držím palce,
   JR

  • #12457
   Mýla
   Host

   Olympus OM-D E-M10 mark iii používá starší senzor, stejný byl i v mark i, to je celkem vada na kráse, ale jinak je fotoaparát skvělý, dobře se ovládá, JPEGy mají krásné podání barev a fotoaparát má velmi „chytrý“ automatický režim focení (nekecám :))

   Pro rodinné focení je fotoaparát skvělou volbou, ještě lepší je možná koupit v bazaru mark ii, který je skoro stejný.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Olympus m10 mk 2/3, nikon D5500/5600’ nepřijímá nové odpovědi.