Olympus pen lite e-pl7

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Olympus pen lite e-pl7

Označeno štítky: 

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #9420
   Petra
   Host

   Dobrý den,
   pořídila jsem si fotoaparát Olympus pen lite e-pl7. Je to můj první fotoaparát tohoto typu. Když zaostřuji při namáčknutí spouště je slyšet dost hlasité šumění. Nevím jak lépe to popsat. Chci se zeptat,zda je to normální nebo se jedná o nějakou chybu nastavení apod.? Jiný fotoaparát jsem měla zapůjčený na workshopu a nejsem si zvuku vědoma. Předem děkuji za odpověď.

  • #9471
   Jan Rybář
   Správce

   Dobrý den, ano ano, přesně tento pocit jisté bezmoci jsem zažil s podobným typem Olympusu, ale buďte bez obav, nic zlého to není…

   Níže je odpověď Olympusu, když jsem se jich ptal přesně na to samé… Zdravím, JR

   …toho se vůbec nemusíte obávat. Je to zvuk našeho elektromagnetického stabilizátoru. Ten je na všech našich fotoaparátech PEN a OM-D. Na některých je slyšet tlumeněji, na některých o trochu více.
   V každém případě jde o nastavení, které se dá změnit.

   a) pokud vypnete stabilizátor, pak není zvuk slyšet vůbec (ale uživatel tak přichází o výhodu stabilizace)
   b) pak je možné nechat fungovat stabilizátor pouze v okamžiku expozice (v Menu v ozubených kolečkách, ve složce C – „Spoušť/Stabilizace obrazu“, najeďte na položku „Namáčk. se stab. obr.“ – tedy „Namáčknutí se stabilizací obrazu.“ Tuto položku vypněte. Fotoaparát zapne stabilizátor až v posledním okamžiku při plném stisknutí spouště, tedy akorát na to, aby ustabilizoval obraz při pořízení fotky. Náhled na LCD (nebo v hledáčku) však při polovičním namáčknutí nebude stabilizovaný.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Olympus pen lite e-pl7’ nepřijímá nové odpovědi.