Olympus PEN x Canon 100D

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Zuzana B. a poslední změna proběhla před 8 roky.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #6372
   Zuzana Bílková
   Host

   Dobrý den,

   předně bych chtěla poděkovat za vyčerpávající, ale přehledné stránky.

   Vybíráme 1. zrcadlovku (hlavně na cestování) a na základě Vašich recenzí jsem se rozhodla pro set Canon 100D v setu se dvěma objektivy a asi i 3. 50/1,8 (na takové to domácí focení:) ), což teď vychází cenově velmi dobře (cca 16 tis.) a pro naše účely se zdá být dostačující. Pak jsem ještě objevila set Olympus PEN E-PL6+ 14-42 II R + 40-150 R za 12 tis. a 50/1,8 k tomu za dalších 8 tis. – cenově ok, pokud by byl o dost skladnější (a otázka, jestli ta 50 je „nutná“).

   Chtěla bych tedy poprosit o názor:

   1) Jaký je rozdíl v kvalitě – jde mi hlavně o ne úplně ideální podmínky (tj. trochu šero, lidi při východu/západu slunce atd., kdy běžný kompakt moc nespolupracuje ať dělám, co dělám – a vedle u člověka na zrcadlovce to vypadá pěkně) a o zoomování (vzdálenější zvířata, pohybující se zvířata, nebo obojí dohromady…)? Pomůžu si s tím Olympusem vůbec (oproti iPhonu třeba)?

   2) Je při plné výbavě (tělo a 2 objektivy) ten rozdíl 100g a poloviční tloušťka u těla vůbec znatelný? Popř. pokud by co se týče skladnosti vycházel líp Nikon D330 se základními setovými objektivy, připadá v úvahu i ten.

   Děkuji za radu

  • #6375
   Jan Rybář
   Správce

   Dobrý den, ono je toto dosti těžké rozhodování – Olympus je menší a skladnější, ale obecně fotky lepší vytáhnete z té zrcadlovky (má prostě větší čip), tedy zvlášť, pokud se chystáte na složitější podmínky, volil bych spíš tu 100vku… Nikon D3300 je též zcela srovnatelná varianta, jen, pokud vím, nemá tak dobrý set jako onen Canon.
   No a ano, skladnější je ten Olympus opravdu v zásadě jen ve chvíli, kdy putujete s jedním objektivem, jak je jich více, už to je trochu otrava… Ale vedle sebe jsem neporovával, tak si netroufám soudit…

   Držím palce,
   JR

  • #6439
   Zuzana B.
   Host

   Děkuji za odpověď. 🙂

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Olympus PEN x Canon 100D’ nepřijímá nové odpovědi.