Oprava fotografií z ateliéru

Úvodní stránka Fotofórum Úpravy fotografií Oprava fotografií z ateliéru

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Lukáš a poslední změna proběhla před 6 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #13726
   Lukáš
   Host

   Dobrý den,
   jako většina řidičů jsem chtěl nechat udělat svému prvorozenému fotografie u profesionála. No,dopadlo to tak,že všechny fotky jsou po vyvolání růžové.Zkoušel jsem úpravy v různých editorech,ale nikde se toho nemůžu zbavit aniž bych neznehodnotil cely obrázek. Zkoušel sem i fotografie černobílet,ale i když už to na monitoru vypadá podstatně lépe a bez růžové,po vytištění jsou černo-bílo-sepiové.Foceno to bylo tuším Nikon 30D.
   Pokud jste se s něčím podobným ,už nekdo někdy setkal,prosím poraďte.
   Původní materiál už pan fotograf nemá.
   Děkuji Kellner

  • #13727
   Honza
   Host

   Tisknete to doma na tiskárně nebo to posíláte do fotolabu? Posouzení barevné kvality fotografií se dá udělat pouze na zkalibrovaném monitoru. Pokud takový nemáte, tak se do úprav raději nepouštějte. Máte-li nějak výrazněji „ujeté barvy“, můžete fotce spíše ublížit. Stejně tak pro barevně věrný tisk je potřeba mít zkalibrovanou tiskárnu pro daný papír. Jelikož Vám to tiskne s barevným odstínem i „černobíle“, viděl bych asi hlavní problém někde tam …

  • #13728
   Lukáš
   Host

   Děkuji za odpověď,posílám to do fotolabu a monitor mám snad zkalibrovaný celkem dobře.(Fujitsu siemens) Počítám, že chyba bude někde u autora nastavením tónu ,nebo čeho možného jelikož když nechám vyvolat original fotku co nám dal tak je úplně růžová.

  • #13740
   Honza
   Host

   Monitor buďto máte zkalibrovaný (sondou) nebo ne. Výrobce monitoru s tím nijak nesouvisí … Pokud jste poslal do fotolabu originální soubor bez úprav a fotografie je růžová, tak ještě zkontrolujte, jestli má fotografie nastavený barevný prostor sRGB a případně ještě můžete udělat jeden pokus a poslat ji do fotolabu se zaškrtnutou volbou „bez úprav“ nebo „připravená pro tisk“, … Může se to jmenovat různě, ale podle popisu byste měl být schopný najít, že nebudou fotografii nijak upravovat a zachovají Vaše barvy. Tu růžovou tam mohli zanést i v minilabu v rámci kalibračních dat tiskárny …

  • #13743
   Mýla
   Host

   Honza má velmi správný postřeh, zkontrolujte v jakém barevné prostoru jsou uloženy Vaše fotografie, pokud jsou v Adobe RGB, převeďte je do sRGB.

   Dále doporučuji prostudovat toto:
   https://www.fotolab.cz/o-nas/napoveda/technicke-specifikace.html

  • #13767
   Lukáš
   Host

   Moc vám děkuji za rady. Všechno vyzkouším a pochlubím se s výsledkem

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
 • Téma ‚Oprava fotografií z ateliéru’ nepřijímá nové odpovědi.