panasonic gx80

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Olda S. a poslední změna proběhla před 6 měsíci, 2 týdny.

 • Autor
  Příspěvky
 • #28835

  Martin

  Dobrý den, bude gx80 dělat slušné fotky i se základním objektivem bez nutnosti přikupovat další? Myšleno, zda lepší, než např. kompakty sony rx100. Jsem amatér a moc si nevím rady. Vím jen, že zrcadlovku z různých důvodů pořizovat nechci. Díky moc za odpověď.

 • #28882

  Olda S.
  Účastník

  Pokud tím základním objektivem bude Panasonic 12-32/3,5-5,6, tak budete s kvalitou kresby určitě spokojen. Pokud vás časem nezačne omezovat jeho světelnost a malý ohniskový rozsah, tak nebudete nucen kupovat jiný objektiv. Ten objektiv mám na Panasonicu GX9 a jsem s jeho optickou kvalitou nadmíru spokojen.

 • #28908

  Martin

  Děkuji moc za odpověď. Rád bych se ještě zeptal, jaké budou fotky při použití tohoto setového objektivu Panasonic 12-32/3,5-5,6 v místnosti, kde bude méně světla. Kamarád radí jit do kompaktu Panasonic LX15, který má světelnost 1,4-2,8, ale za sebe musím říct, že se mi prostě ta GX80 líbí prostě víc. Ale vzhledem k tomu, že jsem opravdu amatér, raději se ptám a díky za odpověď.

 • #28920

  Olda S.
  Účastník

  O objektiv starost nemějte, ten bude fotit stejně dobře i v místnosti kde je málo světla. V tomto případě jde o to, jak se s tím vyrovná foťák. Je jasné, že při vyšší citlivosti tam bude více šumu. Já fotím s GX9 a se šumem do ISO 1600 nemám problém, jak je na tom se šumem GX80 netuším.

  Panasonic LX15 neznám, světelnost vypadá zajímavě, ale má oproti GX80 pouze jednopalcový čip, navíc s vyšším rozlišením, u této kombinace se dá teoreticky předpokládat vyšší šum.

  Volba záleží na vás, pro GX80 mluví větší čip, hledáček a možnost výměny objektivů, pro LX15 pouze ta světelnost.

Téma ‚panasonic gx80’ nepřijímá nové odpovědi.