Panasonic Lumix DMC-TZ80, nastavení

Úvodní stránka Fotofórum Nastavení fotoaparátu Panasonic Lumix DMC-TZ80, nastavení

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel MzM a poslední změna proběhla před 5 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #26226
   Milan Horáček
   Host

   Vážený pane Rybář,
   před třemi dny jsem koupil foto Panasonic TZ80 a asi jsem se trochu přecenil.Už jsem měl několik fotoaparátů,naposledy Nikon S900,ale ten po 4letech „odešel“- (elektronika) a dle značkového servisu oprava nerent.Víte,je mi 82let a mám rád,když je na fotce i datum focení – rád si později připomenu kdy bylo foceno.
   Bohužel na tomto fotoap.nejsem schopen toto označení nastavit.Mám tedy dotaz,je-li možné toto nastavi na Panas.TZ80.Přístroj byl zakoupen v Inter.obchodě,tak jej mohu do 14ti dnů vrátit.A když to nebude možné,můžete mně poradit,u kterého fotáku do 5-6 tis. to možné je?
   Moc díky za radu a zdravím.
   Milan Horáček,Trutnov,tel.773645454

  • #26583
   MzM
   Host

   Každá digitální fotka má u sebe informace o tom, kdy, jak a případně kde byla vyfocena. Jedná se o tzv „Exif“ (Exchangeable image file format), kde jsou tyto informace napsány.
   Tyto informace je schopen zobrazit (snad) každý prohlížeč fotek. Pokud se má datum dostat do tištěné podoby, je potřeba použít nějaký nástroj, který to umí.
   Na foťáku je potřeba nastavit správný datum a čas, zbytek řeší sám.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Panasonic Lumix DMC-TZ80, nastavení’ nepřijímá nové odpovědi.