Panasonic Lumix začátečník

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Panasonic Lumix začátečník

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Maryla a poslední změna proběhla před 4 roky a 5 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #38792
   Maryla
   Host

   Dobrý den,
   chtěla bych se zeptat na názory zkušených, co se týče výběru přístroje pro začátečníka. Vybírám foťák, se kterým bych se naučila základy a možná něco více. Nejde mi o žádné umění, fotím hlavně život kolem (okamžiky, které potkávám při chození po horách, cestování, popř. akcích takže jak momentky, tak krajiny, panorámata :-), občas makro, zkouším si hrát s hloubkou ostrosti). Jsem totální začátečník a technický antitalent. Do zrcadlovky se pouštět nechci, zatím by mi to připadalo jako „házet perly sviním“. Líbí se mi co umí právě Panasonic Lumixy. Váhám ale, mezi koupí zánovní FZ200, nové FZ300 nebo zánovní FZ1000 za cenu nižší než právě té nové FZ300. Hodně se mluví o dost zásadním rozdílu v kvalitě fotek, kvůli velikosti snímače mezi 200/300 a 1000. Je to pro mě, jako začátečníka opravdu takový rozdíl? Ocení začátečník vůbec funkce, které 1000 nabízí?
   Děkuji.

  • #38805
   Martin R.
   Host

   Osobně bych volil jinak, podívejte se např. na Panasonic GX80.

  • #38806
   Maryla
   Host

   Dobrý den, Martine,

   děkuji za odpověď. Vypadá opravdu moc dobře a za tu cenu…wow, snímač skvělý… objektiv taky super. Bohužel je vhodný spíše na interiéry a architekturu. Hledám něco pro exteriérové focení a ocenila bych větší zoom. Nemusí to být zrovna 30ti násobný, myslím, že by mi bohatě stačil ten 16x u FZ1000. Jen se mi pořád točí v hlavě parametry toho objektivu a i podle názorů a recenzí, přestože má jednoznačně lepší snímač začínám se přiklánět k té 300.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Panasonic Lumix začátečník’ nepřijímá nové odpovědi.