Pentax K 50 – je vhodný i na akční fotky?

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Pentax K 50 – je vhodný i na akční fotky?

  • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Ondra R. a poslední změna proběhla před 6 roky a 3 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #13560
      Lucka
      Host

      Chci si koupit první zrcadlovku, měla jsem vyhlídnutý Nikon (3300 nebo 3400) a teď jsem objevila Pentax K 50, láká mě outdoorové voděodolné provedení, ale nějak jsem se nedočetla, jestli je vhodný i na fotky v pohybu…

    • #13563
      Olda S.
      Účastník

      Pentax K50 jsem nikdy v ruce nedržel, ale takové akční snímky, které zvládne Nikon D3300/3400 zvládne tento Pentax také. Pokud je pro vás prioritou odolné provedení, volte tedy Pentax.

    • #13568
      Aleš
      Host

      Zdravím Lucko,
      Pentax K50 jsem měl dva roky a byl jsem s ním spokojen. Nepíšete jaký
      pohyb máte na mysli. On není pohyb jako pohyb. Pokud plánujete fotit
      rychlé sportovní aktivity, tak jeho autofokus na to není dostatečně rychlý.
      Já jsem s ním zkoušel jak hokej, tak basketbal i pobíhající psy a úspěšnost
      ostření byla tak 60-70%. Při focení neposedných dětí (vnuček) už to bylo dobré.
      I když je K50 starší model z roku 2013, tak je to stále velmi použitelný model se
      skvělou ergonomii, ovládáním, hranolovým hledáčkem i odolností. Takže záleží na
      vašich prioritách a co od fotoaparátu očekáváte. Podle toho se při výběru rozhodujte…

    • #13574
      Martin R.
      Host

      Vyloženě na focení rychlých akcí není Pentax K50 vhodný, stejně jako Nikon řady 3xxx.

    • #13603
      Ondra R.
      Host

      Ahoj Lucko,
      mám Pentax K 50 a jsem s ním maximálně spokojen. Co se týče outdoorových vlastností má dosti navrch před konkurencí, je to jeden z mála foťáků u kterých výrobce udává, že je vodě odolný a prachu odolný. Mám nafoceno asi 7tis a bez sebemenšího problému. Nezpočetněkrát jsem zmokl a o plážovém písku ani nemluvím. A hlavní výhodou je, že Pentax má o kolečko víc což je dosti důležité pro nastavení. Kamarád má K S-2 a zkušenosti má naprosto stejné jako já. Jestli tě zajímá něco konkrétního klidně napiš

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Pentax K 50 – je vhodný i na akční fotky?’ nepřijímá nové odpovědi.