Pentax K-70

Označeno štítky: ,

  • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Aleš a poslední změna proběhla před 7 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #9274
      Mirek
      Host

      Zdravím, už nějaký ten čas mám svého Pentaxe-K50 se seťákem 18-135 mm a teď řeším dilema, zda K-50 prodat a místo ní si koupit K-70, doplatek je asi 12 500 Kč, nebo místo toho zainvestovat peníze do nového objektivu Sigma 17-70mm f/2,8-4,0, čím si více polepší a bude lepší investice objektiv či tělo? seťák si určitě nechávat budu, jelikož do nepříznivých podmínek je bezvadný díky utěsnění.

    • #9278
      Jan Rybář
      Správce

      Dobrý den, rád bych poradil, ale já tyhle Pentaxy v ruce neměl (což mě štve, ale Pentaxu tu nemá zastoupení, jen distributora), snad do budoucna vyřeším… JR

    • #9281
      Aleš
      Host

      Zdravím Mirku, nevím co očekáváte od nového těla, snímač má sice vyšší rozlišení, výklopný displej a pár nějakých fičur. Ale myslíte, že budete mít s
      novým tělem lepší snímky ? Pokud se domníváte, že jo, tak si Ká 70ku pořiďte. Ale pokud jste s Ká 50kou, spokojen, tak si pořiďte raději nový objektiv,
      který vám bude sloužit řadu let. Se zoomovým objektivem vám nemůžu sloužit, protože je nepoužívám, já raději monofokály. Souhlasím s vámi v tom,
      že si ponecháte ten 18-135. Nevím co je váš fotografický žánr. Podle toho co vlastně nejvíce fotíte, bych hledal. Možná by stálo za zvážení si pořídit nějaký objektiv s pevným ohniskem, případně i plně manuální. Záleží to jen na vás, pro co se rozhodnete. Někdo vám bude tvrdit, že bez zoomu se nedá „žít“,
      někdo jiný, třeba já :-), bude tvrdit, že dá. Tak o tom ještě popřemýšlejte, co obměnou těla získáte, a co získáte pořízením nového ojektivu. No a když
      v tom budete mít jasno, tak se nebudete muset nikoho ptát na radu…:-).

    • #9285
      Olda S.
      Účastník

      Pokud tě stávající tělo K50 ničím nelimituje, nech si ho a kup si raději ten objektiv – můj soukromý názor, ty foťáky neznám.

    • #9289
      Mirek
      Host

      Zdarec, rád fotím ve městě, ulice budovy pohled na města z dálky, krajiny atd. Jde mi o to, že fotky nejsou nějak podle mých představ (doufám, že není chyba umě, už jsem zkoušel různá nastavování podle návodů) dynamika je dosti nízká, fotky musí projíždět programy, aby vypadali tak jak si představuji (saturaci, kontrast, korekci expozice,… samozřejmě nastavuji ve foťáku), hl. tedy využití rozsahu nějak fotoaparát podle histogramu nevyužívá na 100%. Nevím jestli je to můj nešvar nebo nešvar foťáku či všech DSLR fotoaparátů a lepším si nepomůžu (proto se tu ptám zkušenějších). U objektivu bych chtěl lepší kresbu, u té 18-135 není zrovna nejlepší a i dosti vinětuje při nízkých clonách a vyšších ohniskových vzdálenostech. Tak otázka zní, kde bude větší posun.

      Co se týče pevného skla už jsem uvažoval o pevné 35 mm od pentaxe, je dosti levná a dle recenzí je velmi dobrá. Jen mě trochu děsí ten plastový bajonet. Ale s pevným sklem pokud fotím to co fotím budu muset často ořezávat, né vždy se dostanu na požadovanou vzdálenost, jelikož to někdy budou kilometry, abych to cvaknul a což se mi u 16 Mpix fotky už moc nechce jí ještě zmenšovat, u těch 24 Mpix by to zase takový problém být nemusel. Rád bych fotky využil k tisku

    • #9291
      Aleš
      Host

      No já na Pentax K-50 používám primárně jen dva objektivy. A to Pentax DA 50mm f1,8
      s plastovým objektivem a nevidím v tom problém. Má slušnou kresbu už od plně otevřené
      clony. Akorát má hlučnější AF, ale to mi nevadí. Je lehoučký a malý, ideální do města i krajiny.
      Druhým sklem, který používám velmi rád a častěji je manuální Samyang 85mm f1,4. Mě
      manuální ostření nevadí, ba právě naopak. Občas ho používám i na „akční“ focení, pes,
      vnučka na basketu atd. Co se týče vašich problémů s expozicí, nevidím to v přístroji, ale
      spíše v nastavení. Já teda fotím jen a pouze v manuálním režimu a odpadu mám minimálně.
      A jelikož jsem jen v RAWu, tak samozřejmě fotky v editoru musím upravit, bez toho to
      nejde. A tak si myslím, že s koupí nového aparátu se nic nezlepší. Prostě se musíte naučit
      foťák ovládat, v tom je asi zakopaný pes. Být vámi, tak si pořídím tu 35ku, nebo 50ku
      objektiv a zaměřím se na to abych zvládl práci se zrcadlovkou…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
  • Téma ‚Pentax K-70’ nepřijímá nové odpovědi.